Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie to tacy niewolnicy? Na święta byłem u rodziny i babka spytała mnie się czy dostałem się na ten staż. Odpowiedziałem, że tak, ale zrezygnowałem, bo przez pierwsze trzy miesiące miał być bezpłatny. I tu nastąpiło oburzenie (nie tylko starszych osób), że w moim przypadku (aktualnie trzeci rok studiów) nie powinienem wybrzydzać tylko łapać doświadczenie. XD

Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy, a wujek wąsacz, który jest elektrykiem, powiedział że on tyle po 30 latach pracy nie zarabia i że mi się w dupie poprzewracało. XD

#polska #bekazpodludzi #studbaza #pracbaza
  • 168
@piter259 no chyba jednak nie. Akurat w zawodach typu elektryk, hydraulik zarabia się ostatnimi laty dość sporo, bo coraz mniej fachowców jest. Wszyscy koniecznie chcą być magistrami od niczego i kończyć na przysłowiowej kasie w macdonaldzie. Znam paru elektryków i hydraulików, i doskonale widać jak im się wiedzie po samochodach jakimi jeżdżą czy domach jakie mają. Plus dwóch to moi bliscy koledzy i wiem jakie mają cenniki.
@pepen: z całym szacunkiem, ale bez doświadczenia to 25 zł/h netto nie dostaniesz nawet w warszawskich korpo. Szczególnie jeśli studiujesz jeden z najpopularniejszych kierunków (fir) to na twoje miejsce będą tuziny chętnych xD

Masz jakieś certyfikaty z angielskiego? Na jakim poziomie? Jakieś inne języki? Umiesz zaawansowanego Excela?

Jeśli na żadne z tych pytań nie odpowiedziałeś na tak to sory, ale powinieneś się cieszyć że ktoś chce ci dać jakikolwiek staż.

(Wiem
Masz jakieś certyfikaty z angielskiego? Na jakim poziomie? Jakieś inne języki? Umiesz zaawansowanego Excela?


@MajorToJestKajor: Znam angielski i niemiecki, bez certyfikatów. Ogarniam VBA, makra i tabele przestawne.

nie dostaniesz wiecej po takich gownostudiach na start xD


@peoplearestrange: Student polibudy xd?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@pepen:

Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy

Tak z ciekawosci, ile masz lat? Kto Cie utrzymuje? Bo mam wrazenie, ze masz ponizej 25 lat i jestes na utrzymaniu rodzicow. To by wiele tlumaczylo, ale spokojnie, zaczniesz szukac pracy w wyuczonym zawodzie, to bedziesz sie cieszyc z tego, ze ktokolwiek oddzwonil, bo jak narazie Twoim jedynym osiagnieciem w zyciu jest... Bezplatny staż.
@pepen: moja dobra rada: zrób certyfikaty z języków (minimum B2, najlepiej C1 jeśli dasz radę), bo w cv to sobie możesz wpisać co chcesz, certyfikaty to przynajmniej jakiś dowód na znajomość języka. Nie bierz bezpłatnych staży, jeśli będą płacić nawet minimalną w korpo to przebolejesz te pare miesięcy za grosze a potem będziesz miał albo pracę za solidne pieniądze albo w najgorszym razie doświadczenie do CV dzięki któremu znajdziesz pracę za