Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie to tacy niewolnicy? Na święta byłem u rodziny i babka spytała mnie się czy dostałem się na ten staż. Odpowiedziałem, że tak, ale zrezygnowałem, bo przez pierwsze trzy miesiące miał być bezpłatny. I tu nastąpiło oburzenie (nie tylko starszych osób), że w moim przypadku (aktualnie trzeci rok studiów) nie powinienem wybrzydzać tylko łapać doświadczenie. XD

Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy, a wujek wąsacz, który jest elektrykiem, powiedział że on tyle po 30 latach pracy nie zarabia i że mi się w dupie poprzewracało. XD

#polska #bekazpodludzi #studbaza #pracbaza
  • 168
  • Odpowiedz
@yeloneck: pracowanie za darmo to frajerstwo, bo oznacza że ten „pracodawca” cię nie potrzebuje i będziesz #!$%@? robić w tej pracy, a tylko zmarnujesz czas. Z drugiej strony dostać 6k brutto w pierwszej pracy jest prawie nierealna, jest tylko kilka firm w warszawie, które tyle dają bez uprzedniego doświadczenia.
  • Odpowiedz
@pepen to możesz na roxie założyć konto, będziesz miał 150 za godzinę... Weź się ogarnij. Studiując chodziłem na spotkania szkoleniowe, cieszyłem się, że są darmowe. Nawet po założeniu pierwszej działalności gospodarczej to ja płaciłem, składkę roczną, za członkostwo w ZPP Związek Przedsiębiorców i Pracodawców... Trochę logiki i samozaparcia, a ty pokazujesz, że jesteś dzbanem, bez ambicji.
  • Odpowiedz
@dzieju41: No super, tylko on tak jak jego wujek nie dostanie mieszkania spółdzielczego od zakładu pracy ani pewnej posadki na następne 30 lat, a jak nie zapłaci czynszu, to go #!$%@?ą pod most. Najgrosze w 30 latach kapitalizmu jest to, że ludzie, tacy jak ten wujek zaczynali kariery w czasach, kiedy żadne problemy kapitalizmu nie istniały i on sobie na dymanie za darmo mógł pozwolić.
  • Odpowiedz
@pepen: akurat bardzo się zdziwisz i ockniesz po zderzeniu z rynkiem pracy. Mówię to jako osoba z branży (stolica) :) Mimo wszystko gratuluje marzeń i powodzenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pepen: fir xD ogólnie śmieszą mnie studenci, którzy myślą, że papier coś daje bez poparcia w cv czymkolwiek. Jeśli nie jesteś specjalistą w swojej dziedzinie to marny twój los jak większości chcących miliony na start. Bezpłatny staż to przegięcie, ale przy twoim zajebistym doświadczeniu i portfolio to 15zł/h netto było by osiągnięciem
  • Odpowiedz
@pepen: Dobrze powiedziała. Łap doświadczenie ale nie koniecznie na stażu.
A wujkowi powiedz, że jest #!$%@? bo dorabiając w elektryce mam dużo wiecej hajsu. Roboty jest w #!$%@? tylko trzeba chcieć.
  • Odpowiedz
@pepen #!$%@? narzekających na roszczeniowość. Na obecnym rynku można robić hajs, tylko trzeba być kumatym I dostać się do ogarniętej firmy a nie januszexu. Ja osobiście w pierwszym roku w korpo dobiłem do poziomu ~23 netto/h, 23 lata, Wwa zrobiony licencjat + praca w zawodzie. Szczekającym dodam tylko, że w minionym roku zrobiłem okrągłe 0h nadgodzin ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a potrafisz coś konkretnego czy tylko gadanie, że chcę tyle zarabiać, bo mi się należy?


@chalwaklb: W finansach, podatkach i tych gałęziach prawa nieprzypominających palntacji bawełny z 1815 roku 30-35 zł/h to stawka dla osób, które umieją wielki #!$%@?.
  • Odpowiedz
@pepen: zrobiłem fir 2 lata temu, mam zdany fce 7 lat temu a jak mówisz o Krakowie (czyli jednym z lepszych rynkow pracy obecnie) to po samych studiach takich jak FiR czy zarządzanie czy wiele innych, to w korpo takich jak AON, SSC, GBS, BPO - dostaniesz 2.5k netto na początkowym stanowisku czyli junior cos tam cos tam. Taka jest stawka na początku na każdym stanowisku w 90% korpo, pozostałe
  • Odpowiedz
@pepen: Zarzutka, ale i tak sie odniose. Jak płacą finanse w Poznaniu. Najlepiej jak prawie wszędzie płaci wielka czwórka. Są to zarobki rzędu 4800-5500 brutto. Tak więc najlepiej płaci DT około 3900 netto, czyli jakieś 24 zł netto/h. Są to możliwe zarobki na 4 roku jeżeli przejdziesz na zaoczne albo rzucisz studia. Wymagany jest również wcześniej u nich odbyty staż trzy miesięczny(najczesciej na 3 roku, nieliczni na 2) za który
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepen: 25 zł/h po studiach bez doświadczenia to nierealna stawka w tym #!$%@?, szykuj się na #!$%@? do dupy na poziomie 2k przez pierwsze parę miesięcy


@depresjawieloryba: nie zgadzam się, mgr inz elektrotechniki here ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracuję w zawodzie
  • Odpowiedz