Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie to tacy niewolnicy? Na święta byłem u rodziny i babka spytała mnie się czy dostałem się na ten staż. Odpowiedziałem, że tak, ale zrezygnowałem, bo przez pierwsze trzy miesiące miał być bezpłatny. I tu nastąpiło oburzenie (nie tylko starszych osób), że w moim przypadku (aktualnie trzeci rok studiów) nie powinienem wybrzydzać tylko łapać doświadczenie. XD

Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy, a wujek wąsacz, który jest elektrykiem, powiedział że on tyle po 30 latach pracy nie zarabia i że mi się w dupie poprzewracało. XD

#polska #bekazpodludzi #studbaza #pracbaza
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elektryk za mniej niż 25 netto/h gdzie wymiana korka to 150 zł? xD


@Czarzy: Ale wiesz, że niektórzy pracują w fabrykach i mają stałą pensję?
  • Odpowiedz
@pepen: w wielkiej czworce placa 20 brutto/ h na praktykach, nikt Ci nie uwierzy na slowo, ze potrafisz vba i tabele przestawne. musisz przejsc sciezke zdrowia tak jak kazdy studenciak przechodzi, a zajebistosc o ktorej jestes przeswiadczony bedzie procentowac jako szybkie awanse. Umiejetnosci i wiedza, o ktorej piszesz sa wtorne i mozna nauczyc ich w krotkim czasie kazdego kumatego praktykanta, a wazniejsze sa umiejetnosci miekkie i bystrosc, ktorych nie da
  • Odpowiedz
@pepen ale obvious bait xD jeżeli nie to nieźle masz we łbie ze chcesz 25zl za 1h bez doświadczenia. W sumie w ikea na start dają 20zl/h to idź tam xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pepen: ty chcesz po finansach i rachunkowości bez doświadczenia zarabiać 25 netto/h? Gratuluję rozmachu ale po 5 lub 10 latach możesz o tyle wołać.
  • Odpowiedz
@pepen: Ja akurat studiuję języki obce i chodzi mi o to, że lepiej być jednak bardziej pokornym w stosunku do swojego wykształcenia bo można sie rozczarować, jeśli zostaniesz specjalistą w swojej dziedzinie to będzie ok ale póki co jeszcze nim nie jesteś więc nie wiem czemu wyjeżdżać z takim elitaryzmem.
  • Odpowiedz