Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie to tacy niewolnicy? Na święta byłem u rodziny i babka spytała mnie się czy dostałem się na ten staż. Odpowiedziałem, że tak, ale zrezygnowałem, bo przez pierwsze trzy miesiące miał być bezpłatny. I tu nastąpiło oburzenie (nie tylko starszych osób), że w moim przypadku (aktualnie trzeci rok studiów) nie powinienem wybrzydzać tylko łapać doświadczenie. XD

Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy, a wujek wąsacz, który jest elektrykiem, powiedział że on tyle po 30 latach pracy nie zarabia i że mi się w dupie poprzewracało. XD

#polska #bekazpodludzi #studbaza #pracbaza
  • 168
  • Odpowiedz
Może warto chociaż znaleźć płatny staż żeby chociażby mieć co zjeść, a doświadczenie się przyda. Bo jeżeli będziesz wybrzydzać to nic się nie zmieni to nikt nie da Ci 25 netto za nic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@pepen: skąd ja to znam. XD jak mówię na spotkaniach rodzinnych że rynek pracy to porażka bo po studiach inż z poważnej branży są oferty z atrakcyjnym wynagrodzeniem czyli 2000 do max 2500 co jest rzadkością na rękę to słyszę że że nasze pokolenie jest roszczeniowe i ze ile to ja bym nie chciał zarabiać po studiach. Bo wujek to po tylu latach pracy niewiele więcej ma. Przecież są staże XD
  • Odpowiedz
Powiedziałem, że za mniej niż 25 zł/h netto nie pójdę do pracy, a wujek wąsacz, który jest elektrykiem, powiedział że on tyle po 30 latach pracy nie zarabia i że mi się w dupie poprzewracało. XD


@pepen: mogl sie uczyc angielskiego, teraz by sobie robil w Londynie za £150 funtow za godzine :)
  • Odpowiedz
@pepen: Studia nie dadzą Ci przepustki do pierwszej pracy 5k na rękę. Nawet programista jak idzie do pierwszej roboty bez doświadczenia to tyle nie dostanie. Staż bezpłatny? Może słabo ale skoro jesteś na studiach dziennych jak wnioskuję, nie masz kryzysowej sytuacji majętnej to warto jest już czegoś się nauczyć. Inwestuj w siebie i ucz się w specjalizacji która Cie interesuje, bo jeśli po 5 latach studiów w trybie - zakuj, zdaj
  • Odpowiedz
@pepen: tak tak, nastawiaj się od razu na średnią krajową w pierwszej pracy bez okresu próbnego xD wiem że na wykopie wszyscy bogaci w #!$%@?, ale mam nadzieję że nie bedziesz musiał zderzyć się z rzeczywistością
  • Odpowiedz
@pepen: Aha. I swoją wiedzę pewnie czerpiesz od kolegów, co to do magicznego korpo się dostali i się tym splendorem i bogactwem zachłysnęli, ale nie przyznają się, że napieprzają bezpłatne nadgodziny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet mi Cię nie żal.
  • Odpowiedz
@pepen: no, że na bezpłatny staż nie poszedłeś to szanuję, bo sam bym nie poszedł, ale ponad 4k w pierwszej pracy to będzie ciężko. Chyba że jesteś wybitny i masz jakieś osiągnięcia pomimo braku doświadczenia
  • Odpowiedz