Wpis z mikrobloga

#medycyna #zdrowie #gry #pcmasterrace #konsole #carpaltunnelsyndrome #zespolciesnikanalunadgarstka #pytanie #pytaniedoeksperta
Hej, pytanko dość poważne do lekarzy i graczy, ludzi od #rehabilitacja , #reumatologia #ukladnerwowy
Mam taki problem, kupiłem sobie do kompa pada #xboxone , miałem kiedyś konsolę, wiec pad mi pasuje, moim zdaniem najlepszy, choć po ostatnich zajściach chyba zmieniam zdanie.
Zacząłem grać w wyścigówki, podeszła mi taka jedna #wreckfest, jak to w wyścigówce, ciągle cisnę prawy trigger, podświadomie wciskam mocniej, bo wydaje mi się że jak mocniej cisnę, to wycisnę te parę koni więcej;)
trigger w padzie do xboxa jest specyficznie skonstruowanym, ma taki dość ostry, wystający brzeg, ja jako że mam dłuuuugie paluchy cisnę nietypowo, bo częścią palca zaznaczoną na czerwono(tam gdzie się zgina, od środka palca).
Zauważyłem ze po świątecznym maratonie 4 dniowym zaczęło się mrowienie idące od zgięcia aż po czubek palca, najgorzej jest na czubku palca, tam poza mrowieniem mam częściowy zanik czucia, jak przy odmrożeniu. Zrobiłem sobie 4 dniową przerwę, ale nie przeszło. Pewnie muszę zrobić dłuższą.
Ogólnie to w rodzinie długa i szeroka historia reumatyzmu i problemów z układem nerwowym, także to nie dziwne, że uraz który u normalnej osoby rozwija się tygodniami mi wyszedł po 4 dobach grania.
Zastanawiam się czy ktoś to miał, jak się to nazywa, jak temu zapobiec(poza nieużywaniem pada( wolę używać tego niż pada od PS4 ze względu wygody i kompatybilności)).
Próbuję zmuszać się do naciskania czubkiem palca a nie środkiem, ale pad jest na to za mały, musiałbym przedłużyć uchwyty, są jakieś gotowe nakładki/etui powiększające pada? Jakieś poradniki na YT jak przerobić pada?
Oczywiście mogę owinąć uchwyty taśmą, ale będzie to wyglądało jak kupa i nie wiem czy spełni funkcję.(wszystko to przy założeniu ze odcinam dopływ krwi do palca naciskając zgięciem a nie czubkiem)
Ogólnie to szukam słów kluczy i fraz po angielsku, by sobie wygooglować/pooglądać po angielsku/przeszukać chińskie sklepy
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
RabarbarDwurolexowy - #medycyna #zdrowie #gry #pcmasterrace #konsole #Carpaltunnelsyn...

źródło: comment_ttyuIu6PnGhC8SHj0gfAJ4PBTYBgixSD.jpg

Pobierz
  • 8
@RabarbarDwurolexowy: polecam udać się do ortopedy bo to co zrobiłeś to doraźne rozwiązanie. Ja miałem 2 lata temu problem z lewą ręką - nagle w trakcie gry mały palec i serdeczny zaczęły mi drętwieć. Przyczyna - ucisk nerwu łokciowego. Po dwóch tygodniach rehabilitacji ustąpiło, aczkolwiek czucia nie mam już takiego co wcześniej.
@RabarbarDwurolexowy: @matwes: ortopeda jest słusznym rozwiązaniem. Te palce unerwia n posrodkowy, ale tutaj objawy są z z dystalnego rozgałęzienia (któregoś z n palcowych, trzeba by zbadać). Doraźnie możesz brać p/zapalny lek, zimne okłady miejscowo no i odstawić pada na 3 tyg. Od długotrwałego ucisku może się też zrobić nerwiak. Ogólnie to jest dużo zależności związanych z różnymi poziomami tego nerwu, nie chce mi się o nich pisać. Zacznij od tego
@RabarbarDwurolexowy: Mam coś podobnego przez kilkuletnie ostre #!$%@? w gierkę, która wyniszcza palce. Wskazujący i środkowy mrowienie, choć nie jakieś mocne. Słabe czucie na opuszkach obu i ogólne ich osłabienie.

I tak naprawdę nie wiem co zrobić. Rehabilitacja u mnie nie będzie trwać miesiąca tylko pewnie z pół roku a nie mogę za bardzo sobie na takie przerwy pozwolić jeśli bym chciał utrzymać swój poziom i prestiż. No i domyślam się,
@Amasugiru: neuroprzewodnictwo to podstawa przy diagnostyce. Operacja to ostateczność. Musisz zmienić nawyki, to najważniejsze. Częstsze przerwy, ćwiczenia, podkładki albo rękawiczki (coś musisz pokombinować, zależy gdzie ucisk jest wywierany). Ostrzyknac sterydem też można żeby silnie p/zapalnie zadziałać tylko to doraźna metoda. Najlepiej do ortopedy jednak się wybrać bo długotrwały ucisk powoduje nieodwracalne zmiany