Wpis z mikrobloga

@w3n5zu Niestety najczęściej tu nie chodzi o problemy zdrowotne. Gruby dzieciak nie chce iść na wf bo musi przebierać się w szatni z innymi, chudymi. Dziewczyny wstydzą się rozebrać przy koleżankach. A potem, kiedy już wyjdzie się na salę, gruby czy gruba ciągnie się na końcu grupy przy rozgrzewce, do drużyn jest włączany na siłę bo nikt go nie chce, bo jest sportową ciamajdą.
I koło się nakręca: czemu nie ćwiczysz? Bo
@Papasanbaba akurat w wieku 15 lat nie jedz i biegaj bardzo dobrze jej pomoże. Człowiek nie potrzebuje diety żeby schudnąć. Człowiek nie potrzebuje rodziców, żeby zadbać o swoje ciało. Jedyne czego ten człowiek potrzebuje to lekarz, który nie wystawia zwolnienia, a zwraca uwagę na problem. Wuefista, który nie dostaje w ryj zwolnieniem, a zaleceniem - nie obciążać kolan, uważać na niższą wydolność. Ale większość wuefistów sama to zauważy po sylwetce...
No ale imo tutaj dużym problemem jest to, że jednak jakiś lekarz jej to wystawił. Nie powinien się uginać przed żądaniami dziecka / rodziców. Bo oni nie muszą rozumieć związku przyczynowo-skutkowego między niećwiczeniem a otyłością, on już powinien.
Jak w gimbazie byłem ulany to wuefista kazał mi #!$%@?ć dwa razy bardziej od reszty.


@BrainDeadPixel: tylko takie podwójne #!$%@? prze 45 min, 2-3 razy w tygodniu niewiele da. Samą dietą dużo więcej można zdziałać. Dobrze, że ci nie odpuszczał, ale ten zachwyt (albo ja błędnie to odczytuję) nad jego postawą jest nietrafiony.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@w3n5zu: jeśli jest naprawdę otyła, to zwolnienie z wf wcale nie jest takie głupie. Nie piszę, że wszystkie ćwiczenia, ale bieganie i ćwiczenia, które obciążają stawy są w takim przypadku wykluczone, bo jej stawy siądą. Pozostaje pogratulować rodziców, którzy w dupie mają zdrowie córki, bo wystarczyłoby dobrze zbilansowana dieta, aby dziewczyna schudła. Ćwiczenia nie są jej potrzebne, ewentualnie dopiero wtedy, gdy już schudnie i będzie chciała wymodelować ciało. Choroba czy nie,
Pewnie że musi, ale spasły włefmen który rzuci hasło biegać dookoła 10 minut i gramy w siata nic jej tu nie pomoże


@Papasanbaba: jasne, w końcu bez diety ludzie nie trzymali wagi/nie chudli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)