Wpis z mikrobloga

Posiadam w miarę szybki router TP LINK Archer D9 https://www.tp-link.com/pl/products/details/Archer-D9.html który rozgłasza sygnał z prędkością do 600 Mbit/s w 2,4 GHz.. Rozumiem, że w sieci wewnetrznej po wifi w idealnych warunkach (4 metry od urządzeń) powinien chociaż zbliżone parametry osiągnąć. A tak nie jest, jest wręcz źle - zamula niemiłosiernie. Jak sprawdzić gdzie jest wąskie gardło pomiędzy dwoma laptopami? #serwispc #pcmasterrace #komputery #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta
  • 22
@cecyl: @leszek-pankiewicz: @TomqTomq: @carlo497:

No sprawdziłem kartę i nie wygląda ona imponująco. A jest jakiś sposób, żeby to ograniczenie ominąć? myślałem o karcie sieciowej na usb ale wtedy wąskim gardłem będzie pedkość USB 2.0... Coś innego do lapka da się skołować na przyśpieszenie transmisjii?
@art212: sprawdź najpierw jaką masz kartę sieciową i jaki ma limit ;). UTP powinno stykać ale bralbym FTP.

Inne opcje:
- do twojego laptopa być może są nowsze moduły wifi ( nie wiem ale masz rację, w większości da się wymienić )
- być może masz slot na karty rozszerzeń który jest szybki , wtedy kupujesz kartę wifi do slotu

Ale szczerze jeżeli masz USB 2.0 tylko to prawdopodobnie sama płyta
@carlo497: nie poleciłem tylko napisałem, że ja bym brał. To że do ścian to jest książkowa zasada, w praktyce dobierasz kabel do środowiska i tyle. Z tym szkodzeniem może bym nie przesadzał ( chyba że o cenie mówisz) , zarabialem już na prawdę spartańskie kable.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cecyl: no żaden. Pokaż mi standardowy switch lub kartę sieciową która to ogarnia. Tplink ma całą obudowę switcha wykonaną z tworzywa więc pozostaje Ci mieć z drugiej strony urządzenie które jest lepszym switchem czy routerem. Osobiście załatwiam to patchpanelem i to jest chyba jedyne dobre zakończenie takiego kabla.
@carlo497: a no tak, routerki są na ładowarkach rodem z telefonów. Masz rację, do tego trzeba by uziemienia. Tak jak pisałem myślałem moją kategorią pisząc o FTP, u mnie to nie problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W ogólności ratuje mnie jedna rzecz. Chyba wszystkie oryginalne zasilacze w laptopach mają ochronny.