Wpis z mikrobloga

120 lat temu, 26 grudnia 1898 roku, Maria Skłodowska doniosła o odkryciu radu.

Maria Skłodowska-Curie to jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych kobiet w historii Polski.
Pierwsza kobieta, która otrzymała Nagrodę Nobla.
Co więcej, jako pierwszy człowiek sięgnęła po to zaszczytne wyróżnienie dwukrotnie.

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4713765/120-lat-temu-26-grudnia-1898-roku-maria-sklodowska-doniosla-o-odkryciu-radu/

Znalezisko dodał kolega: @runnerrunner

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @RFpNeFeFiFcL lub @menypeny
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach.
Jest nas już ponad 500 osób.
Żeby dołączyć należy kliknąć na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknąć dołącz w tej grupie.
Przepraszam jak trochę wymagające nie my to wymyślaliśmy :(

#nauka #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #polska #historia #historiapolski #kultura #chemia #fizyka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
RFpNeFeFiFcL - 120 lat temu, 26 grudnia 1898 roku, Maria Skłodowska doniosła o odkryc...

źródło: comment_2iVdJpxu2EOtvpgDfTJndTrz9r8FoXq6.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@RFpNeFeFiFcL:

Co więcej, jako pierwszy człowiek sięgnęła po to zaszczytne wyróżnienie dwukrotnie.


Warto zaznaczyć, że do tej pory jest jedyną osobą która otrzymała Nagrodę Nobla w 2 różnych dziedzinach ścisłych.
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL: z ciekawostek, to dzisiaj tata różowego paska powiedział mi, że pra pra pra babcia jego była bodajże siostrą czy tam kuzynką Curie xD i w dodatku on jest chemikiem i jego matka też.
  • Odpowiedz
@RFpNeFeFiFcL:
Powinna odbyć się duża i odgórnie zarządzona kampania informacyjna w zagranicznych mediach przy okazji różnych okoliczności na to pozwalających, np. odpowiednio powiązanych świąt lub wydarzeń, wyraźnie, głośno i jednoznacznie informująca o pochodzeniu Skłodowskiej-Curie.

Osobiście spotkałem już niestety wiele osób, które myślały, że jest ona z Francji. Zresztą kolejny raz w wyniku braku odpowiedniej polityki zagranicznej w zakresie chronienia własnych dóbr, ten porąbany kraj traci swoje znaczenie. Wszędzie jest podawana jako
  • Odpowiedz