Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 132
Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest tu ktoś kto wciska te przyciski?
Mam do takiej osoby pytanie.

Jakie procesy myślowe kierują taką osobą? Czy myśli ona, że jak nikt nie wciśnie przycisku to drzwi w całym pociągu się nie otworzą? Czy myśli ona że ratuje świat?

#warszawa #pytanie
Pobierz Unik4t - Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest...
źródło: comment_Et8MM7APkDLk39i57DFZj8ZaXqA8Yk3s.jpg
  • 155
#!$%@?, zadałem tylko pytanie. Umiesz czytać?


@Unik4t: Wszyscy umiemy. Pisałeś:

Jakie procesy myślowe kierują taką osobą? Czy myśli ona, że jak nikt nie wciśnie przycisku to drzwi w całym pociągu się nie otworzą? Czy myśli ona że ratuje świat?


To nie jest "tylko pytanie", ale zestaw pytań, każde następne zwiększające poziom absurdu - aż do "osoba wciskająca przycisk = dzban myślący że ratuje świat". Albo nie umiesz w język polski albo
Czy myśli ona, że jak nikt nie wciśnie przycisku to drzwi w całym pociągu się nie otworzą


@Unik4t: no w twoim idealnym świecie by się nie otworzyły. I co? Ta osoba ma nie wysiadać bo ktoś inny nie wcisnął przycisku na jej stacji?
@Unik4t: https://www.bbc.co.uk/news/magazine-23869955 wiem, że to artykuł a przejściach dla pieszych w UK, a nie o metrze w Warszawie ale zasada jest ta sama i wspomina o "placebo buttons" w nowym Jorku. Z grubsza w wielu miejscach są przyciski które nie działają wcale, w innych takie które działają tylko w konkretnych godzinach, a jeszcze w innych takie które trzeba naciskać cały czas. Jeśli ktoś nie zna specyfiki danego miejsca to nacisnie przycisk
@Unik4t w zeszłym tygodniu jechałem wagonem, w którym drzwi działały tylko na przyciski, żebyś widział co tam się działo, jaka panika, bo oczywiście nikt się nie spodziewał, że nagle to włączyli (pewnie się maszynista oparł o przycisk i przypadkiem włączył ( ͡~ ͜ʖ ͡°).

Co do wciskania - czasem jak mi się nudzi to sobie kliknę, żeby kolor zmienił, taka forma rozrywki w drodze do/z pracy
Jeżdżę metrem, autobusami i tramwajami i jakoś nie mam problemu z ogarnięciem że w tramwaju jak przycisku nie wciśniesz to z duża szansa nie wysoadziesz ale drzwi w metrze otwierają się zawsze. Serio to takie trudne?


@Unik4t: akurat przedwczoraj jak debil stałem przed drzwiami w metrze. Nie otworzyły się dopóki nie wcisnąłem. Pamiętam, bo właśnie bardzo mnie to zdziwiło.
@Unik4t: metrem jeżdżę raz w miesiącu, przyzwyczajenie z autobusów, gdzie najczęściej muszę sobie kliknąć przycisk, żeby do niego wejść, a no komunikacja to nie jest miejsce na myślenie o tym, co teraz robię xD szkody nie robi, fajnie zmienia kolorek, więc win-win ( ͡° ͜ʖ ͡°)