Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 132
Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest tu ktoś kto wciska te przyciski?
Mam do takiej osoby pytanie.

Jakie procesy myślowe kierują taką osobą? Czy myśli ona, że jak nikt nie wciśnie przycisku to drzwi w całym pociągu się nie otworzą? Czy myśli ona że ratuje świat?

#warszawa #pytanie
Unik4t - Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest...

źródło: comment_Et8MM7APkDLk39i57DFZj8ZaXqA8Yk3s.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unik4t: @zellaLime: @duprees: czasem odruchowo wciskam, bo się zamyślę, żadna w tym filozofia.
Druga sprawa; drzwi w busie i w tramwaju nie otwierają się od razu po wciśnięciu przycisku, a pewnie ludzie się nad takimi pierdołami nie zastanawiają.
No i są ludzie z poza Warszawy.
Bardziej bym się zastanawiał, na kiego wała instalować przyciski, które nie działają?
  • Odpowiedz
@Unik4t na początku historii m2 przycisk działał. No i sam się jeszcze 3 lata temu spotkałem z nocnym otwieranym przyciskiem. Teraz to nie ma uzasadnienia))¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Bardziej bym się zastanawiał, na kiego wała instalować przyciski, które nie działają?


@Fafnucek: myślę że może być to wywołane przez kilka czynników. Jeden jest taki, że ktoś niezbyt przemyślał specyfikację w przetargu - albo założenia były takie by te przyciski jednak funkcjonowały - np. nocą.
Druga możliwość jest taka, że dla Simensa taniej było montować drzwi które ma zaprojektowane - z przyciskiem - niż zmieniać design i produkować drzwi bez
  • Odpowiedz
@Unik4t: w Berlinie np. w S-bahn ci się nie otworzą jak nie naciśniesz.
A jak ostatnio na jakimś odcinku w centrum testowali automatyczne otwieranie drzwi, to był komunikat że się otworzą automatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W U-bahn nie pamiętam, ale chyba też.

Najlepiej jest, jak wracam do swojej zaściankowej miejscowości, w której nigdy ale to przenigdy nie funkcjonowała instytucja "ciepłych guzików", a mohery jakimś cudem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WuDwaKa: pisałem wyżej.

Bardziej bym się zastanawiał, na kiego wała instalować przyciski, które nie działają?


Myślę że może być to wywołane przez kilka czynników. Jeden jest taki, że ktoś niezbyt przemyślał specyfikację w przetargu - albo założenia były takie by te przyciski jednak funkcjonowały - np. nocą.

Druga możliwość jest taka, że dla Simensa taniej było montować drzwi które ma zaprojektowane - z przyciskiem - niż zmieniać design i produkować
  • Odpowiedz
@Unik4t: Nie działają? A jak pojazd stoi dłuższą chwilę i ma automatyczne zamykane drzwi, gdzie aby je otworzyć to właśnie trzeba nacisnąć przycisk...
  • Odpowiedz
@Unik4t: Chciałabym zobaczyć minę takich freethinkerów gdy kiedyś będą wracać w nocy do domu, metro co 15 minut, dzwi otwierają się na przycisk a oni stoją i stoją a metro odjeżdża bez nich Xd
  • Odpowiedz
@Unik4t: w Polsce masz całe dwie linie metra i się dziwisz, że ludzie nie wiedzą o tym, że w metrze nie trzeba wciskać? Nie każdy mieszka w Warszawie. Za to każdy może do niej przyjechać i pojechać gdzieś metrem.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0: PS ja zazwyczaj nie wciska tych przycisków bo fuj bakterie, ale jak w nocy drzwi się nie otwierają same to wyobraź sobie że tego przycisku używam i nie za bardzo mnie obchodzi co tacy ignoranci o mnie myślą.
  • Odpowiedz
  • 56
Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro?

@Unik4t tak, ja. Kilka razy już mi się zdarzyło, że otwierały się tylko te drzwi, w których wcisnąłeś guzik.

Jakie procesy myślowe kierują taką osobą?


@Unik4t Hmmm, może taki: "Kurcze, moja stacja, a przez zamknięte drzwi nie wysiądę - muszę nacisnąć guzik"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kompek: no mi się nigdy nie zdarzyło. Zawsze otwieramy się wszystkie. Pociągi na pewno mają taką funkcjonalność, bo po to są te przyciski, przy czym nigdy się nie spotkałem bo zawsze jest za dużo ludzi w pociągach i na peronie.
  • Odpowiedz