Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 132
Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest tu ktoś kto wciska te przyciski?
Mam do takiej osoby pytanie.

Jakie procesy myślowe kierują taką osobą? Czy myśli ona, że jak nikt nie wciśnie przycisku to drzwi w całym pociągu się nie otworzą? Czy myśli ona że ratuje świat?

#warszawa #pytanie
Unik4t - Zna ktoś kogoś, kto wciska przyciski do otwierania drzwi w #metro? Może jest...

źródło: comment_Et8MM7APkDLk39i57DFZj8ZaXqA8Yk3s.jpg

Pobierz
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Unik4t: A właśnie mnie wkurza hejt na osoby naciskające ten przycisk, bo na którejś linii jest nawet napisane w wagonie na naklejce "naciśnij", więc logika podpowiada zrobienie tego. Poza tym, gdy się kilkanaście razy dziennie robi to w tramwaju i autobusie, to trudno tego odruchowo nie kliknąć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Unik4t: te przyciski służą do otwierania drzwi, tylko są wyłączone, żeby nie spowalniać metra, a i tak zimno nie wpadnie jak w tramwaju, więc nie ma się co dziwić, że ludzie ja wciskają
  • Odpowiedz
@Unik4t: to czy otworzą się same czy na przycisk zależy od tego który przycisk wciśnie motorniczy w kabinie. Zdażyło mi się ze w popołudniowym szczycie na na stacji końcowej drzwi się nie otworzyły same o i trzeba było wcisnąć, prawdopodobnie motorniczy się zagapił i nie zauważył.

Bardziej bym się zastanawiał, na kiego wała instalować przyciski, które nie działają?

@Fafnucek: to jest futureprof
  • Odpowiedz
@Unik4t
Nigdy nie wyjeżdżałeś poza Polskę i opierasz swoje ograniczone myślenie tylko na tych DWÓCH warszawskich liniach, prawda?
W takim Berlinie czy Wiedniu nie dość że mają działające przyciski to w starych składach są nawet wajchy do otwierania drzwi (jak w pociągach), które faktycznie trzeba manualnie pociągnąć aby wysiąść.
Myśl szerzej.
  • Odpowiedz
@Unik4t: Nawet jeśli nie działają to pełnią funkcję.

Po co nam zatem przyciski, które nie działają? Są one tak zwanymi przyciskami placebo – mechanizmami, które nie mają żadnego wpływu na urządzenie, które mają kontrolować, a ich funkcją jest zapewnienie użytkownikowi swoistego poczucia bezpieczeństwa, złudzenia – czy jak mówią inni – iluzji kontroli.


http://psychologiasprzedazy.biz/iluzja-wladzy-jak-oszukuja-nas-przejscia-dla-pieszych/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ButtHurtAlert: raczej zmniejsza zużycie energii. Nie wiem jak ma przyspieszyć wciśnięcie przycisku. Drzwi i tak jak otwierają się wszysykie, to wszystkie na raz.
  • Odpowiedz