Wpis z mikrobloga

Może jakiś monter z #sieci #siecikomputerowe podpowie. Mieszkanie od dewelopera, w przedpokoju skrzynka telekomunikacyjna, w salonie gniazdo RJ45+R11 (lub podobne), w salonie i sypialni gniazda antenowe. Dostawca internetu zamontował swoje urządzenie przez antenowy w salonie (bo nie mieści się w skrzynce), w sumie mi to nie przeszkadza ale wifi nie sprawdza się tak dobrze jak myślałem i chcę dostać się netem po kablu z powrotem w okolice tej skrzynki.
I teraz testowałem na wszystkie sposoby, ale wydaje mi się że gniazdo RJ45 w salonie nie ma połączenia z żadnym gniazdem/kablem w skrzynce tele. Używałem testera do kabli ethernet, a także podłączając ruter do gniazda w salonie i komputer do różnych gniazd w skrzynce. Myślicie że instalacja jest jakoś uszkodzona czy to działa jakoś inaczej niż ja kombinuję? Na zdjęciu skrzynka i widoczne w niej dwa gniazda RJ45 i jeden wystający kabel nie wiadomo skąd.
czlowiekboruta - Może jakiś monter z #sieci #siecikomputerowe podpowie. Mieszkanie od...

źródło: comment_8nlH0ujkjAxqnmooW1J2VQbOSxbghm4l.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiekboruta: Czy czasami ten wystający kabel nie prowadzi do gniazda w salonie? Bo mi to wygląda na to, że do mieszkania masz poprowadzone 2xRJ45 pewnie od różnych dostawców a do salonu idzie właśnie ten jeden kabel.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PeaK: 4 lata pracy jako monter i serwisant internetów here. Widziałem chyba każdą kombinację ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 0
@PeaK chyba to Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 (Dz.U. 2012 poz. 1289).
  • Odpowiedz
@brokenik: Dzięki, okazało się że połączenie jest na "kablu nie wiadomo skąd", tylko po stronie gniazda w salonie był nie podłączony. Tester sygnału mi pomógł przy zarobieniu gniazda i już wszystko śmiga
  • Odpowiedz