Wpis z mikrobloga

Przeżył ktoś podobnie dużą metamorfozę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja około 5 lat temu:

- dumny konserwatysta
- wolnorynkowiec
- przeciwnik małżeństw homoseksualnych
- korwinista
- duża sympatia dla narodowców
- krytyk demokracji
- szowinista
- zwolennik teorii spiskowych

Ja obecnie:

- postępowiec
- socjaldemokrata
- zwolennik małżeństw homoseksualnych
- antykorwinista
- internacjonalista
- miłośnik demokracji
- feminista
- zwolennik nauki, racjonalizmu, humanizmu

#neuropa #4konserwy #gownowpis
  • 108
  • Odpowiedz
@Uaimmiau w socjalizmie nie ma mowy o altuizmie, jest brutalny przymus i skuteczne pranie mózgu, że "inaczej się nie da" - a przecież skoro ludzie tak chcą pomagać, to mogą to przecież robić samodzielnie, tj. przekazywać pieniądze faktycznie potrzebującym (stosunkowo wąska grupa) poprzez fundacje.
  • Odpowiedz
@Hedage ilu z tych "potrzebujących" faktycznie nie otrzymało leczenia? Połowa zbiórek to jakieś cyrki z operacjamj w USA, czyli zwykłe wyłudzenia. Poza tym, nie dzie się, że jak ktoś potrzebuje jakiejś turbodrogiej eksperymentalnej terapii, to jej nie dostaje, bo po prostu nie ma takiej kasy, która by wystarczyła dla każdego.
Ale ja jestem kapitalistą, tylko wskazuję, że akurat NFZ jest przyzwoity na tle konkurencji :p tyle, że NFZ nijak nie uzasadnia
  • Odpowiedz
@Pantokrator chodzi mi o to, że żeby socjalizm działał to wszyscy obywatele musieliby chcieć byc równi i chcieć pracować, a zazwsze znajdzie się większy lub mniejszy margines, który pracować nie zamierza.
  • Odpowiedz
@Uaimmiau dokładnie tak. Gratis socjalizm jest niewolniczy, bo oparty na przymusie. I nieuczciwy, bo transfer kasy odbywa się wbrew jakiejkolwiek logice. Wszelkie rozdawnictwo, jak właśnie 500+ zamienia podatki w zwykłą kradzież/łapówkę w wydaniu państwa.
  • Odpowiedz
@Pantokrator problemem 500+ jest to, że żeby dać komuś te 500 zł to trzeba najpierw zabrać 1000 bo ktoś to musi zebrać, ktoś go musi przypilnowac, ktoś musi to rozdysponowac, ktoś musi przypilnowac czy dobrze te pieniądze rozdysponowano i jeszcze gdzies tych urzędników trzeba trzymać :/
  • Odpowiedz
@Uaimmiau dla mnie poza problemem czysto finansowym jest jeszcze etyczny - bo podatki idące na ten cel są już niczym innym, jak rabunkiem. Do tego okradamy często młodych ludzi, których nie stać na dzieci i oddajemy ludziom, którzy dzieci mają, więc najwyraźniej stać ich było (albo byli idiotami, scenariusze z serii "wpadka" pomijam). Ale taką wisienią na torcie z gówna to są dopłaty do samochodów elektrycznych, których ceny zaczynają się od
  • Odpowiedz
  • 1
@waro > Nawiasem mówiąc - wiesz co łączy Bill Gates'a, Warrena Buffeta i Steve'a Rockefellera? Po pierwsze - znajdują się na liście najbogatszych ludzi świata. Po drugie - podpisali się swego czasu pod listem do Kongresu z prośbą o podwyższenie podatków dla najbogatszych. Więc widzisz - czasem jest to kwestia... po prostu RIGCZu.

Ręce opadają. Wcale nie chodziło tu o podatki, które utrudniają innym dostanie się na finansowy poziom tej trójki.
  • Odpowiedz
i llikwidacja ZUSu na pałę bez żadnych reform


@plushy: no i odrazu widac kto nie ma pojecia o programie partii Wolnosc i propozycjach rozwiazania problemu Zusu, o ktorych mowil JKM. Ja zauwazylem, ze wiekszosc tych "nawroconych" Korwinowcow to jednak nie wiele mialo wiedzy na temat proponowanych przez Korwina reform.
  • Odpowiedz
@waro: Ej mam pytanka:

1) uważasz, że teorie spiskowe nie są prawdziwe? W końcu spiskują nawet dwie kobiety w biurze przeciwko trzeciex xD

2) co znaczy w Twoim przypadku feminista? uważasz, że kobiety są dyskryminowane?
  • Odpowiedz
@waro: Ja przeżyłem podobną oprócz tego, że nie jestem feministą. Raczej normalna ścieżka, dlatego nigdy nie potrafie powaznie traktować korwinowców bo wiem, że bankowo 90% z nich ma mniej niż 17 lat
  • Odpowiedz