Wpis z mikrobloga

Przeżył ktoś podobnie dużą metamorfozę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja około 5 lat temu:

- dumny konserwatysta
- wolnorynkowiec
- przeciwnik małżeństw homoseksualnych
- korwinista
- duża sympatia dla narodowców
- krytyk demokracji
- szowinista
- zwolennik teorii spiskowych

Ja obecnie:

- postępowiec
- socjaldemokrata
- zwolennik małżeństw homoseksualnych
- antykorwinista
- internacjonalista
- miłośnik demokracji
- feminista
- zwolennik nauki, racjonalizmu, humanizmu

#neuropa #4konserwy #gownowpis
  • 108
  • Odpowiedz
@waro: Postępowiec? Termin enigma, socjaldemokrata z reguły znaczy zwykły socjalista, rozumiem że tym razem socjalizm się uda? Antykorwinista, szczerze nie znam nurtu politycznego zwanego korwinizmem, a sporą część poglądów ekonomicznych Korwina można podciągnąć pod racjonalizm oraz postępowość. Małżeństwa spoko, adopcja nie. Internacjonalista, w sensie że zainstalujmy frywolnie multi kulti które właściwie nie udało się w żadnym kraju zachodu albo że może wyzbądźmy się narodowości na rzecz federacji państw europejskich? Demokracja
  • Odpowiedz
@waro alternatywą jest socjalizm, który jest oparty na ogólnospołecznym altruiźmie, a tak to już jest z ludźmi, że zawsze się znajdą trutnie, które ten system będą wykorzystywały
  • Odpowiedz
@waro: niektorych boli dupa ze jestes feminista. Ja tez jestem i sie tego nie wstydze. Ba malo tego uwazam ze z tego chlopskiego polskiego maczyzmu tez da sie wyrosnac, wystarczy odrobina wiedzy i otwartej glowy.

Tak czy siak Jeden konserwatywny nienawistnik mniej, super
  • Odpowiedz
@waro nie jest wcale powiedziane, że taka przemiana jest pozytywna. Widocznie jesteś bardzo podatny na wpływy i wcześniej ten wpływ miały na Ciebie filmiki Korwina a teraz obracasz sie może w innym środowisku i martwisz się seksualizacją grup społecznych XDD. Za 5 lat znowu Ci ktoś nasra go głowy czegoś innego
  • Odpowiedz
postępowiec


@waro: najbardziej w lewakach mnie zawsze śmieszy, że myślą, że doznali jakiegoś oświecenia albo stali się super mądrymi przez to, że przeszli na lewą stronę xD
  • Odpowiedz
@waro: założysz rodzinę, biznes i się znowu wyleczysz. to normalne że poglądy nie są stałe i ewoluują wraz z doświadczeniami, ale popadanie z jednych skrajności w drugie nie świadczy dobrze.
  • Odpowiedz
@waro: Twój ostatni wymieniony punkt jest tu kluczowy. To od niego pochodzą wszystkie wyżej wymienione po metamorfozie. Racjonalizm niszczy u podstawy wszystko, co wymieniłeś jako "przed". Szanuję, miałem dokładnie tak samo.
  • Odpowiedz
@waro: cześć, mam to samo, choć nie w każdym punkcie. Nie słuchaj tych wysrywów wyżej - tylko krowa nie zmienia zdania, znam ludzi w moim wieku którzy utkneli w korwiniźmie - rozmowa z nimi to katorga i unikam jak ognia tej błazenady zawsze bo mój rak dostaje raka od tego #!$%@?
  • Odpowiedz
postępowiec

@waro: najbardziej w lewakach mnie zawsze śmieszy, że myślą, że doznali jakiegoś oświecenia albo stali się super mądrymi przez to, że przeszli na lewą stronę xD


@Moris299: "postępowiec" oznacza tutaj ogólną chęć do zmian i jest przeciwieństwem do konserwatyzmu - który opiera się na trzymaniu się starych wartości, tradycji etc. Wcale nie napisałem tego z jakąś szczególną dumą
  • Odpowiedz
@Rzyleta: po prostu człowiek z rigiczem zaczyna dostrzegać, że świat nie jest czarno biały jak to mają w zwyczaju wysrywać w swoich orędziach korwiniści. Dobrą metodą wychowawczą są książki. Zarażonego młodzieńca należy nimi okładać aż zacznie je czytać
  • Odpowiedz