Wpis z mikrobloga

Przeżył ktoś podobnie dużą metamorfozę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja około 5 lat temu:

- dumny konserwatysta
- wolnorynkowiec
- przeciwnik małżeństw homoseksualnych
- korwinista
- duża sympatia dla narodowców
- krytyk demokracji
- szowinista
- zwolennik teorii spiskowych

Ja obecnie:

- postępowiec
- socjaldemokrata
- zwolennik małżeństw homoseksualnych
- antykorwinista
- internacjonalista
- miłośnik demokracji
- feminista
- zwolennik nauki, racjonalizmu, humanizmu

#neuropa #4konserwy #gownowpis
  • 108
  • Odpowiedz
@waro: jak większość tutaj. Te pierwsze poglądy są bardzo atrakcyjne dla młodych ludzi, bo dostarczają prostych rozwiązań na skomplikowane tematy. To widać po statystykach, gdzie na korwina i ruchy narodowe jest gotowe głosować nawet do 40% młodych ludzi, a później ten odsetek spada do granicy błędu statystycznego.
  • Odpowiedz
@waro: To raczej typowe dla młodego pokolenia w Polsce. Inna sprawa, że obiektywnie patrząc na to w szerszym kontekście to #!$%@? irracjonalny trend. Ciekawe czy zainteresowali się już tym jacyś zachodni socjologowie, bo przypuszczam byłoby to dla nich naprawdę ciekawe zjawisko. Mentalność młodych ludzi w takim środowisku jakim są współczesne społeczeństwa już ze samej swojej natury teoretycznie nie powinna iść w parze z kolibrowym darwinizmem społecznym. Zatem coś dziwnego musiało się
  • Odpowiedz
Mentalność młodych ludzi w takim środowisku jakim są współczesne społeczeństwa już ze samej swojej natury teoretycznie nie powinna iść w parze z kolibrowym darwinizmem społecznym.


@kult_cwaniaka: Niby dlaczego to jest irracjonalne?
  • Odpowiedz
@waro: Bo młodość to bunt i kontestacja, a dominacja silniejszego nad słabszym typowa dla "prawa naturalnego" tak zachwalanego przez korwinoidów wszelkiej maści nie jest rzeczą stałą dla natury ludzkiej i odwieczną. A zatem młodzieżowy bunt, dążenie do budowy nowego, lepszego świata teoretycznie zawsze powinno być skierowane przeciwko jakieś formie tej odwiecznemu, typowemu dla człowieka i nie tylko człowieka prawidłu.
  • Odpowiedz
@waro W sumie startowałem jak Ty, ale bez sympatii do narodowców, a teraz jedną nogą w faszyzmie, drugą w komunitaryzmie i nadal bez wielkiej symatii do narodowców ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Mi się raczej wydaje, że przyczyna jest dużo bardziej prozaiczna... Młodzi ludzie nie przejmują się opinią innych, lub raczej młodzi ludzie nie wyrabiają sobie opinii o kimś na podstawie czyiś poglądów politycznych... W tym wieku to inne czynniki mają wpływ na opinie/popularność w grupie. To się zmienia z wiekiem. Korwin jest postacią zdyskredytowaną, a osoby które na niego głosują są często wyśmiewane, traktowane jako niedojrzałe itd itd... Przy ogromnej wręcz
  • Odpowiedz
@waro no przykro się słucha, jak z normalnego człowieka, z katolicką odchyłą, stałeś się miłośnikiem kradzieży i zniewolenia. I jeszcze ten "feminista", czyli w sumie troll.
  • Odpowiedz
@Naxster: @Pantokrator: a co wy macie do tego "feministy"?

Sprzeciwiam się podmiotowemu traktowaniu kobiet, powszechnej seksualizacji tej grupy społecznej, jak i konserwatywnemu podejściu do nich od strony płci męskiej.
  • Odpowiedz
a co wy macie do tego "feministy"?


@waro: bo feminizm łączy cię z ruchem społecznym - feminizmem. Którego częścią są TERFy, radicale, polityczne lesbijki czy np Pussy Church. Tak sa to przesadne przykłady, ale to część feminizmu. A i te mniej radykalne np włączały alarm przeciwpożarowy przy wykładach MRA.

To co opisałeś brzmi bardziej jak bycie racjonalną, społecznie liberalną osobą niż feministą. Pragnę zauważyć, feminizm ani nie wynalazł ani nie ma
  • Odpowiedz
@waro co to znaczy "seksualizacja grupy społecznej"? Kobiety kręcą tyłkiem za pieniądze i to ci wadzi, że mają dostęp do ultrałatwej kasy wykorzystując słabość mężczyzn? Bo właśnie, wykorzystanie aspektu seksualnego to nie wykorzystywanie kobiet, bo one zarabiają. Forsę wydaje facet.
I co to znaczy "konserwatywne podejście"?
W Polsce mamy praktyczną dyskryminację mężczyzn w życiu zawodowym i osobistym, afiszowanie się w tych warunkach feminizmem źle rokuje, bo widocznie to wciąż za mało, czyli
  • Odpowiedz
@waro: Ja im dłużej żyję tym bardziej jestem "korwinistą". Jednocześnie moje poglądy bardziej się zliberalizowały, ale zauważyłem, że to właśnie pod wpływem JKMa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z konserwatyzmem w stylu narodowców lub PiS ma on niewiele wspólnego. To raczej egoistyczny interes narodu którego częścią przypadkiem jesteśmy (bo to też egoistyczny, nasz interes), a nie jakieś panslawizmy WielkoPolskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
co to znaczy "seksualizacja grupy społecznej"?


@Pantokrator: polecam poczytać -> http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=687

I co to znaczy "konserwatywne podejście"?


@Pantokrator: konserwatywne, czyli antyliberalne - wymagające od kobiet postawy zgodnej z jej pierwotną naturą

czyli tak naprawdę wychodzisz z założenia, że mimo równych praw kobiety są na tyle niesamodzielne i głupie, że potrzebują twojej pomocy


@Pantokrator: to się nie sprowadza tylko do tego, ale do ogólnego zachowania wobec kobiet - wielu facetów
  • Odpowiedz