Wpis z mikrobloga

Przeżył ktoś podobnie dużą metamorfozę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja około 5 lat temu:

- dumny konserwatysta
- wolnorynkowiec
- przeciwnik małżeństw homoseksualnych
- korwinista
- duża sympatia dla narodowców
- krytyk demokracji
- szowinista
- zwolennik teorii spiskowych

Ja obecnie:

- postępowiec
- socjaldemokrata
- zwolennik małżeństw homoseksualnych
- antykorwinista
- internacjonalista
- miłośnik demokracji
- feminista
- zwolennik nauki, racjonalizmu, humanizmu

#neuropa #4konserwy #gownowpis
  • 108
  • Odpowiedz
  • 3
@lemek3 młodzież lubi radykalne rozwiązania i na dodatek uważa że starsi są idiotami. Korwin idealnie apeluje do nich bo jego rozwiązania to "Wszystkich won" i llikwidacja ZUSu na pałę bez żadnych reform. Druga strona też ma młodocianych zwolenników co chcą pięknej romantycznej rewolucji od zaraz. Z wielkim człowiek łagodnieje i widzi że wszelkie zmiany trwają dłużej
  • Odpowiedz
@waro hmmmm jako socjaldemokrata jesteś raczej przeciwko postępowi, gdyż większość pieniędzy budżetowych idzie na social zamiast na naukę i technologie. Nie rozumiem też jak po kilku latach zarabiania pewnie na siebie nie przeszkadza ci to ile zabierają z pensji. Do tego małżeństwo to jest związek sakramentalny, ewentualnie jakieś związki sformalizowane itp ogólnie szkoda że stałeś się gorszego sortu człowiekiem :(
  • Odpowiedz
@waro: ja prawie. Mam jeszcze trochę konserwatywnych poglądów i nie pieję nad każdym przejawem postępowości jaki proponuje lewica. Wciąż wierzę też w wolny rynek, ale nie w drapieżnym i nieokiełznanym wydaniu. No i z tematami LGBT siedzę okrakiem na barykadzie, czego przyznanie też dało mi trochę czystszego spojrzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja prawie. Mam jeszcze trochę konserwatywnych poglądów i nie pieję nad każdym przejawem postępowości jaki proponuje lewica.


@Precypitat: a kto powiedział, że i ja wszystko "kupuję"? Ze starych poglądów zostało mi m.in. niechęć do przyjmowania imigrantów z Afryki oraz do rozrostu islamu w Europie.
  • Odpowiedz
@waro: no to witaj w klubie, ja tak wcale nie mówię nawet jak tak się wydaje. A w ogóle uważam, że przejawem dojrzałości jest właśnie dochodzenie do swoich własnych myśli i wyrabianie sobie poglądów w każdej sprawie osobno (nie zamykając się na żadne racjonalne argumenty). A własnie przejawem niedojrzałości jest branie całych systemów w pełni, tak jak to robią kuce, nacjololo czy komuchy.
  • Odpowiedz
hmmmm jako socjaldemokrata jesteś raczej przeciwko postępowi, gdyż większość pieniędzy budżetowych idzie na social zamiast na naukę i technologie.


@Elysian: Zgadnij teraz, który kraj w Europie % najwięcej swojego PKB przeznacza na rozwój technologii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym naturalnym jest, że życie ludzkie (społeczeństwa) nie toczy się wyłącznie wokół rozwoju ekonomicznego kraju.
  • Odpowiedz
@waro: jaka demokracje mamy obecnie? Co 4 lata wybieramy sobie jednego z dwóch patalogicznych panów. Z wolności masz tyle ze nie możesz zrobić zakupów w niedziele.
  • Odpowiedz