Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy
Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek. Dziś był mój pierwszy raz na siłowni. Cel redukcja bo ulaniec mocny ze mnie. Fitstarta przeczytałem od deski do deski 3 razy.

Na start wybrałem stronglifts 5x5.

I teraz tak:
1) czuję ze nie doszacowalem obciążenia bo się nie zmęczyłem :D próbowałem dokładać podczas kolejnych serii ale wyszło tak sobie i w sumie to się za wiele nie spociłem nawet. Czy tak ma być, czy na kolejnym treningu mogę od razu dowalić pod korek moich możliwości?

2) w związku z powyższym pogadałem z trenerem na miejscu i jego zdaniem ten trening się nie nadaje bo lepiej od początku robić serie po 12-10-8-6 powtórzeń i powoli maksować, tak aby ostatni seria szła naprawdę mega ciężko. W ogóle to jego zdaniem 3 ćwiczenia na dzień treningowy to za mało i on by to inaczej rozpisał ¯\_(ツ)_/¯

3) pierwszy miesiąc - dwa, chce ćwiczyć na maszynach. Znam przewagę wolnych ciężarów, ale wpierw muszę choć trochę odbudować mięśnie w okol kolana, z którym mam problem, bo na maszynach pewniej jednak się czuję. W związku z tym pytanie - na jakiej maszynie symulować martwy ciąg? Trener nie miał pomysłu poza ławka rzymską.
  • 14
dowalić pod korek moich możliwości?


A czytałeś jakie są założenia stonglifts? Nie wydaje mi się.

i jego zdaniem ten trening się nie nadaje bo lepiej od początku robić serie po 12-10-8-6 powtórzeń i powoli maksować, tak aby ostatni seria szła naprawdę mega ciężko.


Typowy trener z siłowni.

W ogóle to jego zdaniem 3 ćwiczenia na dzień treningowy to za mało i on by to inaczej rozpisał


Za ileś treningów nie będzie tak
@ArRog

1 - Dokładaj ciężaru stopniowo. Lepiej 2-3 tygodnie dłużej się rozkręcać niż na 2-3 tygodnie złapać kontuzję.

2 - Znalazłeś plan, to się go trzymaj. Ten plan używało tysiące ludzi. Trener miał pewnie z kilkanaście. Trzymaj się planu, jeśli Ci odpowiada.

3 - Tu ciężka sprawa. Zależy co się stało z kolanem, ale maszynami najpewniej zbudujesz dwuglowe czy czworoglowe uda - a nie tylko one powinny być angażowane. Ja bym nawalał
@ArRog:

próbowałem dokładać podczas kolejnych serii ale wyszło tak sobie i w sumie to się za wiele nie spociłem nawet


no i już #!$%@? założenia planu treningowego... Czytałeś o tym stronglifts czy tak se popatrzyłeś na zestaw ćwiczeń i zacząłeś robić?
- na jakiej maszynie symulować martwy ciąg?


@ArRog: co??? Omg
Swoją drogą to nie rozumiem tego wypracowania. Po co dodajesz jakąś filozofię do tego wszystkiego? Robisz 5x5 i tak jak wcześniej mówili dokładaj ciężaru z treningu na trening aż poczujesz że jest ok i rób swoje. Na początku skup się na technice żeby poprawnie wykonywać ćwiczenia. Dietę jakąś masz do tego?
2) w związku z powyższym pogadałem z trenerem na miejscu i jego zdaniem ten trening się nie nadaje bo lepiej od początku robić serie po 12-10-8-6 powtórzeń i powoli maksować, tak aby ostatni seria szła naprawdę mega ciężko. W ogóle to jego zdaniem 3 ćwiczenia na dzień treningowy to za mało i on by to inaczej rozpisał ¯_(ツ)_/¯


@ArRog: Trenerowi to co tak #!$%@? to zajeb swoim brzuchem, pewno zabijesz gościa
@ArRog: A pomysł z ćwiczeniem na maszynach ćwiczeń, które robi się na wolnych, jest strasznie durnowaty. Po to robisz na początku lekko, by zdążyć wyrobić technikę i stabilizację zanim ciężar zacznie ciążyć.
@Kasahara: dziękuje za wskazówki. Taki miałem plan.
Są maszyny do przysiadu, wyciskania na płaskiej, nad głowę, barbell, tylko z tym martwym mam problem.
Niemniej jednak, mam nadzieje ze jak najszybciej przekonam się do wolnych.

@sebek1987: w takim razie cierpliwie będę dokładał :)

@Karbon315: dzięki. Doczytam mocniej o stronglifts.

@DywanTv: dzięki, jakoś tak nie wzbudzał zaufania ten trener :) kolano dokucza po artroskopii (ukruszona rzepka) - wówczas zaniedbałem rehabilitacje,
@ArRog punkt 1 i 3 trochę sobie przeczą nawzajem. Niby ciężar za lekki ale boisz się z nim pracować bo nie czujesz się pewnie. A jak masz wątpliwości co do starych kontuzji to najlepiej skonsultuj to z orto/fizjo A nie z Internetem albo gościem po kursie za 30 zł