Wpis z mikrobloga

Już w poniedziałek 17 grudnia nauczyciele na masową skalę mogą zacząć brać L4, tak jak robili to policjanci. - Nie mamy z tym nic wspólnego. To oddolna akcja nauczycieli.


Pedagodzy, dydaktycy, wychowawcy, niosący kaganek oświaty, role models uczą młodzież że cel uświęca środki, a jak nie można dostać tego czego się chce, to zawsze mocna przycwaniakować. Np. biorąc lewe zwolnienie lekarskie i szantażując swojego pracodawcę. Czyli podatnika.

Brawo.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/protest-nauczycieli-l4-podwyzki-znp,49,0,2423857.html

#neuropa #4konserwy #znp #nauczyciele #szkola
Dutch - >Już w poniedziałek 17 grudnia nauczyciele na masową skalę mogą zacząć brać L...

źródło: comment_e4W6fAUs8Z8VrtxaPivuEi67ymTYinSp.jpg

Pobierz
  • 60
@mroz3:

lepszy z punktu widzenia Kowalskiego jest taki protest niż palenie opon czy blokady dróg

True, nie przeczę :) I na pewno wolę taki strajk niż palenie opon. Still.
@Ksionc-Tomasz:

Masz rację, niech nauczą dzieci, że nie wolno się wychylać, upominać o swoje, i że za 1800 zł da się żyć szczęśliwie ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kolego, wake up, byłeś w śpiączce przez ostatnie 30 lat - nie ma już Związku Radzieckiego, nie ma już PRL, nikt nie pałuje górników ani nauczycieli, nie trzeba się wychylać i bohatersko walczyć w heroicznej sprawie. Teraz trzeba podnosić
@Dutch: Ale już to robią, zmieniają pracę, mają w dupie taką odpowiedzialność za taką kasę - niektóre placówki od wielu lat szukają ludzi na stanowiska bo nikt nie chce tam przyjść (nikt kto nadaje się do pracy). Inne placówki biorą byle kogo żeby tylko ktoś był.

Już teraz "role modelami" w placówkach są karyny co tam przyszły bo nigdzie ich nie chcieli po pedagogice, a zostały przyjęte bo nikt inny nie
@Dutch: tylko, że nauczyciele mają wynagrodzenie zgodnie z karta nauczyciela i przeprowadzka nic nie da, szkoły prywatne płaca ejszcze mnie a wymagają 40h/tyg
@Ksionc-Tomasz:

Tak trzymać! Będzie naród brajanków, dzesik, i innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No tak, bo do tej pory poziom polskiej edukacji stał na poziomie światowym i kształcił samych noblistów i miłośników opery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dutch:

Już w poniedziałek 17 grudnia nauczyciele na masową skalę mogą zacząć brać L4, tak jak robili to policjanci.


Różnica jest taka, że nauczyciele muszą brać u normalnych lekarzy L4, i ZUS może ich skontrolować. Tak wiec jeśli będzie popularne, spokojnie mogą polecieć dyscyplinarki i postępowania co do wystawiania lewych zaświadczeń.

Popieram ich intencje, ale nie popieram metod. Jak mi się nie podoba moja praca, to ją zmieniam.
@parachutes:

"niech zmienią pracę" to nie do końca rozwiązanie dla całego naszego społeczeństwa korzystne

A wywalczenie podwyżek braniem lewych L4 to rozwiązanie dla społeczeństwa korzystne? W jaki sposób?

Popieram ich protesty. Podobnie jak rezydentów.

A ja szanuję Twoje zdanie, mimo że się z nim fundamentalnie nie zgadzam. I jestem nieco zdziwiony, tym bardziej wiedząc jak Ty sam #!$%@? w sektorze prywatnym.
@GaiusBaltar:

Różnica jest taka, że nauczyciele muszą brać u normalnych lekarzy L4, i ZUS może ich skontrolować. T

Policmajstry mają swoich lekarzy? Tego nie wiedziałem nawet :)

Tak wiec jeśli będzie popularne, spokojnie mogą polecieć dyscyplinarki i postępowania co do wystawiania lewych zaświadczeń.

Teoretycznie mogą, w praktyce udowadniaj że pani profesor nie bolał kręgosłup albo główka. Awykonalne. Tym bardziej że a) nauczyciele w ciemię bici nie są i doskonale wiedzą, jak