Wpis z mikrobloga

Jakie macie sposoby na skupienie podczas pracy w domu?

Ja im dłużej próbuje tym gorzej mi to wychodzi, jeszcze 2 lata temu sobie z tym w miarę radziłem teraz coraz więcej rzeczy na około mnie wkurza i frustruje przez co efektywność spada prawie do 0

Nieraz się łapie na tym że jest 14 a ja jeszcze nic nie zrobiłem i to nawet nie jest #prokrastynacja bo mam plan i próbuje działać ale jak czas mi szybko przeleci to się zaczynam denerwować że za mało zrobiłem.

Inni domownicy, znajomi czy dziewczyna myślą ze skoro siedzę w domu to można mi zawracać dupę pierdołami a jak próbuje to tłumaczyć ze nie mam czasu to są kłótnie i potem się jeszcze bardziej #!$%@? i nic nie mogę zrobić przez nerwy...

Czy jedyny sposób to wyłączenie telefonu, fejsa i innych źródel komunikacji czy może może nawet praca w domu w ogóle nie może się udać i koniecznie trzeba sobie znaleźć do tego inne miejsce?

Jak sobie radzą z tym #freelance i osoby które na własnym rachunku działają w #webdev #programowanie #seo ?

#pracbaza #kiciochpyta #praca #pracawdomu
Ksemidesdelos - Jakie macie sposoby na skupienie podczas pracy w domu? 

Ja im dłuż...

źródło: comment_nvpNMI3lhOuQoFGOP53zmeL2qqcrCoZk.jpg

Pobierz
  • 41
Inni domownicy, znajomi czy dziewczyna myślą ze skoro siedzę w domu to można mi zawracać dupę pierdołami a jak próbuje to tłumaczyć ze nie mam czasu to sa kłótnie i potem sie jeszcze bardziej #!$%@? i nic nie moge zrobic przez nerwy


@Ksemidesdelos: Sam sobie odpowiedziałeś. Moja żona na szczęście ma IQ wyższe niż rozwielitka i kuma, że jestem w pracy i pracuję, a nie "klikam w komputer".
@Ksemidesdelos: drugi rok pracuję z domu i trudno mi się właściwie do tego odnieść, bo nigdy nie miałem podobnych problemów. Może sporządzaj sobie plan działania na każdy dzień i odhaczaj punkty, które zrobiłeś? Domyślam się, że kiedy nie masz nad sobą bata szefa, nawet takiego który cię ściga wyłącznie przez komunikator, to niektórym efektywność może spadać.
Czy jedyny sposób to wyłączenie telefonu, fejsa i innych źródel komunikacji


@Ksemidesdelos: Tak. A i to nie pomoże, jeśli będziesz się rozpraszał herbatką, śniadankiem, obiadkiem, posprzątaniem biurka i setką innych rzeczy, które mogą Cię rozproszyć w domu.

Przede wszystkim, jeśli masz możliwość, zamknij się w pokoju i rób swoje. Żadnego "wynieś śmieci", żadnego "chodź na 5 minut pomożesz mi coś przenieść tylko", bo 5 minut nigdy nie trwa 5 minut, więc
Najlepiej mieć wyznaczoną strefę "służbową", fajnie gdyby to był oddzielny pokój, do tego oddzielny komputer i telefon. W telefonie tylko służbowe kontakty. Jednak nic nie pomoże, jeśli domownicy nie zrozumieją tej specyfiki pracy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam trochę koleżanek tak pracujących i dla ich rodzin (głównie rodziców i dalszej rodziny) niepojete jest, że pracując w domu zatrudniają opiekunkę do dziecka.