Wpis z mikrobloga

@cryptoqueen_pl: to pokazuje też jak płytki w rzeczywistości jest rynek BTC, skoro jest problem pozbyciem się 54K BTC miesięcznie, z tego można podejrzewać jaka jest skala wash tradingu na giełdach i sztucznego zawyżania volumenu, ten rynek to ryneczek o wielkość kilkudziesięciu mln dolarów
  • Odpowiedz
@Amelcio: ty to chyba nawet czytać po polsku nie umiesz...
sprzedają nawet to co wyprodukują w przyszłości

"jeżeli, mój dochód z kopania Bitcoinów to 30 BTC i zarobię je w przyszłym miesiącu to wolę sprzedać te 30 BTC teraz po cenie 3 000 USD, a dostarczyć je za miesiąc." - powiedział Jin Xin, zwyczajny Chiński górnik
  • Odpowiedz
ten rynek to ryneczek o wielkość kilkudziesięciu mln dolarów


@cypherpunkbtc: no trochę przesadzasz, ale ostatnio spojrzałem sobie na 2016 i uderzyły mnie malutkie obroty
https://coinmarketcap.com/historical/20161211/
$12B kapitalizacji btc przy obrotach $56M??? Jakoś wtedy były normą, ale teraz widać absurdalność tego, zwłaszcza w porównaniu z eterem obecnie (9B/2B)
Kapitalizacja btc jest bardzo nadmuchana, bo rzeczywista podaż jest niższa co najmniej o kilka milionów. Przed 2013 dużo osób to w ogóle olewało i
  • Odpowiedz
@cryptoqueen_pl: wtedy trudność była mała, konkurencja też dużo mniejsza, jeszcze wtedy kopali na kartach graficznych, pierwsze ASICy to były jakieś manufaktury, ogólnie było małe zainteresowanie btc

bardziej kopali z przypadku i dla fanu, ciekawości
  • Odpowiedz