Wpis z mikrobloga

https://www.eurogamer.net/articles/2018-12-05-troubling-gog-tweets-a-fired-cd-projekt-employee-and-the-spectre-of-gamergate

tl;dr
GOG zwolniło pracownika za niewinne tweety, o które oburzyło się kilku lewaków. "Potężna" firma ugięła się pod naciskiem garstki chorych ludzi LGBTFAGS,a to wszystko przez użycie takich hashtagów jak #wontbeerased

GOG psuje się już od dłuższego czasu, ale to co się aktualnie dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Najpierw się sprzedali cenzurując GOGmixy (gdy te nie spodobały się wydawcom), potem w ogóle wywalili GOGmixy i zamiast tego wprowadzili sponsorowane listy kuratorów. Fundamentem działalności GOG była dewiza "klient jest najważniejszy" co m.in. przejawiało się brakiem DRM (na które nalegali wydawcy) czy właśnie GOGmixami. Niestety firma się rozrosła, zatrudniła zagranicznych PR-owców i robi się z GOG-a drugi Steam.

Co więcej zaczęli masowo banować użytkowników za niepoprawne politycznie posty (jestem użytkownikiem GOG-a od 2008 roku i kiedyś takich cyrków nie było), a także wprowadzili system selekcji gier, które mogą znaleźć się w ich katalogu, przez co wiele perełek indie nie ma szans na zaistnienie (natomiast Steam nie robi problemów), dodano gry z DRM, porzucono politykę "jedna cena dla wszystkich" (co wyróżniało GOG nad Steamem i było jednym z głównych powodów dla których zdobyli wierną rzeszę klientów), itd. itd. Lista robi się coraz dłuższa, a i zmiany są coraz bardziej znaczące. Wkrótce nie będzie powodu by wybrać GOG nad Steam, bo to będzie praktycznie to samo (ale uboższe).

Wołam @kurp -a, bo on jest jednym z najwierniejszych klientów GOG-a, jestem ciekaw czy podziela moje zdanie i zaobserwował ten niepokojący trend.

#gog #steam #bethesdasucks #bekazlewactwa
Bethesda_sucks - https://www.eurogamer.net/articles/2018-12-05-troubling-gog-tweets-a...

źródło: comment_ve9B1T4cZbJ2rfeveUhSR9Hqh2FCQ1rK.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: GOGowi brakuje pomysłu na siebie i modelu biznesowego z prawdziwego zdarzenia. Nawet wcześniej nie byli żadną konkurencją dla Steama, a co dopiero po tym jak Steam obniży prowizje i na pełnej mocy wjedzie Epic z kilkuprocentową prowizją.

Idealnie to pokazała premiera Wojny Krwi - początkowo gra była tylko na GOGu, ale z uwagi na niską sprzedaż szybciutko się z tego wycofali.
  • Odpowiedz
GOG zwolniło pracownika za niewinne tweety, o które oburzyło się kilku lewaków. "Potężna" firma ugięła się pod naciskiem garstki chorych ludzi LGBTFAGS,a to wszystko przez użycie takich hashtagów jak #wontbeerased


@Bethesda_sucks: z tego co wiem, to ten dzban od twittera miał już wcześniej ostrzeżenie i po prostu dalej #!$%@?ł, więc poleciał na własne życzenie. pozdrawiam
  • Odpowiedz
GOG zwolniło pracownika za niewinne tweety, o które oburzyło się kilku lewaków. "Potężna" firma ugięła się pod naciskiem garstki chorych ludzi LGBTFAGS,a to wszystko przez użycie takich hashtagów jak #wontbeerased


@Bethesda_sucks: Zwolniony pracownik (z UK, nie jest Polakiem) miał już ostrzeżenie od przełożonych za zbyt prowokacyjne tweety. Potem otrzymał oficjalną naganę oraz wyraźny zakaz pisania dwuznacznych tweetów. Nie dostosował się i został zwolniony. Histeria lewactwa nie ma z tym nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: Szkoda mi tych gogmixów, po pierwsze dlatego, że można było naprawdę fajne recenzje znaleźć i to było troche tak jak byś doradzał się kumpla w sprawie filmu i wiesz, że gość ma podobny gust i jeszcze nigdy ci nie polecił nic złego. Albo jak ktoś ma np. ulubionego youtubera to bywało tak, że miał własną listę gier, które ogrywał, albo znaleźć tytuły o których nigdy inaczej by się nie usłyszało.
Neurohaox - @Bethesda_sucks: Szkoda mi tych gogmixów, po pierwsze dlatego, że można b...
  • Odpowiedz
GOG zwolniło pracownika za niewinne tweety, o które oburzyło się kilku lewaków. "Potężna" firma ugięła się pod naciskiem garstki chorych ludzi LGBTFAGS,a to wszystko przez użycie takich hashtagów jak #wontbeerased


@Bethesda_sucks: xDDDD
O #!$%@? to jest taka naprawdę solidna porcja urojeń.
  • Odpowiedz
Potem otrzymał oficjalną naganę oraz wyraźny zakaz pisania dwuznacznych tweetów. Nie dostosował się i został zwolniony. Histeria lewactwa nie ma z tym nic wspólnego.


@LooZ: No właśnie ma, bo te tweety ubodły garstkę chorych ludzi i prowokacyjne były jedynie dla nich. Poza tym wydaje mi się, że mylisz tego gościa z tym od CD Projekt Red (za tweeta "did you just assume my gender" odpowiedzialny był kto inny).

Bzdura, od
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Bethesda_sucks:

Szanuję że kłócisz się z kimś kto wydał kilka gier, również na steam, ale czasem warto uznać że wiedza jaką posiadasz w danym temacie jest niewystarczająca.
  • Odpowiedz
Szanuję że kłócisz się z kimś kto wydał kilka gier, również na steam, ale czasem warto uznać że wiedza jaką posiadasz w danym temacie jest niewystarczająca.


@guest: Wskaż w którym miejscu moja wiedza jest niewystarczająca i przedstaw kontrargumenty to pogadamy. A to że Looz wydał jakieś gównogierki (bo zakładam, że jego masz na myśli) nie czyni z niego eksperta w tej kwestii. Niech zapoda linki do swoich gier na GOG-u i
  • Odpowiedz