Wpis z mikrobloga

Posiadanie dzieci to egoizm. Ziemia jest przeludniona, jesteśmy przed progiem katastrofy ekologicznej i olbrzymiej migracji ludzi.


@mamtrzybuty: Równie dobrze mógłbyś napisać, że utrzymywanie siebie samego przy życiu to egoizm.
Twój punkt widzenia jest skażony antropocentryzmem. Spójrz na Wszechświat z dalszej perspektywy, wtedy może zobaczysz, że to bez znaczenia czy ludzie są czy ich nie ma.
  • Odpowiedz
Atak, kiedy argumentów brak


@marvellouschester: Eee, nie, to nie jest atak, nie miałem takiego zamiaru. Serio. Stwierdzam fakt -> brak przekazania genów to zatrzymanie ewolucji tego genu, czyli koniec.
No przecież tak będzie, jeżeli nie będziesz miał potomstwa, gdzie tu atak?

edit: ok, rozumiem, dodałem tak trochę emocji tym "nawet spoko", więc wycofuję, niepotrzebnie :)
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek: To egoizm ponieważ powołuje się do życia czująca i myśląca istotę, która według naszej obecnej wiedzy będzie żyła w bardzo trudnych, jeśli nie katastralnych warunkach.

George Carlin: “The planet is fine. The people are fucked.”
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek

No właśnie, luzik, nie musiałbyś tu pisać.


Kolejny atak( ͡º ͜ʖ͡º)

ot jest takim przyjemnym stanem świadomości, a potem znowu wracamy w niebyt z którego przyszliśmy. To się nazywa optymistyczny nihilizm.


A czym więcej jest życie, jeśli nie właśnie chwilowym stanem świadomości po którym nic nie ma? Nie mam zamiaru wymyślać czegoś, że niby jest inaczej.
  • Odpowiedz
  • 3
@FrauWolf i Ci rówieśnicy w wieku 35 lat będą mieli odchowane dzieci i na luzie chodzili na imprezki i inne chillouty to Ty będziesz zmieniać pieluchy i spać 4-5 h na dobę wkurzona prawie bez cierpliwości w tym wieku. ..także tego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@FrauWolf: urodził mi się syn, gdy miałem 17 lat.
miałem zakopać, spalić, oddać?!
teraz mój kochany synek ma teraz 11 lat, a jego młodszy brat 8.
nie żałuję ani chwili z tzw. młodości. były ciężkie i niewdzięczne chwile, ale to właśnie one pomagają docenić to co się ma.

a te twoje #!$%@? obróci się przeciwko tobie i tobie podobnych.
nie rozumiem po co przejmujesz się tak życiem innych ludzi.
  • Odpowiedz
@Dek0mp0zycja: jeśli dla Ciebie dzieci to gówniaki, w które się #!$%@?, to nawet dobrze, że ich nie planujesz. Jednak ogólnie jesteś w mega wielkim błędzie - pewnieś młoda/młody jeszcze.... ;) Sam żałuję, że zostałem rodzicem sporo po 30-stce. Jak nic trzeba było się starać o dzieci jakieś 10 lat wcześniej. Pzdr.
  • Odpowiedz
urodził mi się syn, gdy miałem 17 lat.

miałem zakopać, spalić, oddać?!


@drlect3r: myśleć i zabezpieczać się XD

a te twoje #!$%@? obróci się przeciwko tobie i tobie podobnych.


ahhh ci wspaniali rodzice tak pełni miłości i empatii w stosunku do niedzieciatych
  • Odpowiedz