Wpis z mikrobloga

@Reiter:

Tych rzeczy nie możesz robić przy gówniaku?


Jak wracasz #!$%@? z pracy, to trzeba jeszcze poświęcić dziecku i partnerowi czas (bo inaczej po #!$%@? ci rodzina), coś zjeść, wysrać się, odpocząć, ogarnąć jakieś inne, drobne sprawy. Znajdź sobie w międzyczasie czas na siłkę, porządną naukę czegokolwiek, trzymanie dobrej michy. Znajdź sobie czas, by np. na spontanie wyjechać na cały tydzień do innego kraju. Jeżeli znajdziesz już czas, to znajdź na to hajs, bo mając gówniaka na głowie, musisz myśleć też o nim i o tym, że owszem, będąc singlem możesz sobie odłożyć 1-2k na taką wycieczkę, ale mając rodzinę, nie jesteś już odpowiedzialny tylko za siebie i to nie jest już tylko twoja kasa. Z tego samego powodu, nie wydasz sobie lekką ręką 10-30k na zęby, bo są ważniejsze
  • Odpowiedz
@Naiken: tą gadkę że ropa się kończy jednak nie słyszę od 40 lat ciągle tylko są małe korekty miało być 2015 a teraz niby peak ma być tak 2020 albo już został w tym roku osiągnięty.
Przecież Hubert w swoich prognozach które peak przewidział na 95 nie brał pod uwagi niekonwencjonalnych sposobów wydobycia.
A te niekonwencjonalne sposoby jednak niszczą środowisko bardziej niż wcześniej. Ślepy zaułek.

Nie czytam ekoterorystow tylko raczej ludzi nauki. Sam nie lubię Greenpeace bo ich tezy jeśli chodzi o GMO są zakłamane.
O tym 7x większej produkcji w Polsce to chyba możesz pomarzyć. Poczytaj o peak food production. Ciekawe skąd weźmiesz wodę na te uprawy
  • Odpowiedz
Posiadanie dzieci to nie egoizm, tylko główny warunek przetrwania gatunku. Oczywiście nie musi mi zależeć na tym, żeby ludzkość przetrwała jak umrę, ale nie widzę powodów, dla których miałbym odmawiać sobie spełnienia.


@ossadagowah: Gatunek ludzki nie jest zagrożony, nie potrzebuje Twoich dzieci do przerwania. xD Jeśli wymrzemy to właśnie dlatego, że populacja załamie się pod własnym ciężarem albo walnie nas meteoryt.

Wyluzuj, to samolubna decyzja by mieć dzieci i co
  • Odpowiedz
Gratulacje bohaterze, ocaliłeś Ziemię przed przeludnieniem. W nagrodę pan Omadebe z Afryki będzie miał dwudziestkę dzieci z różnymi kobietami, które następnie będą rzucać się na europejskie mury, kolonizując ziemie twoich przodków i zapisując historię na nowo, wspominając ciebie jako hedonistyczna cywilizacja białych ludzi, która wyginęła na własne życzenie.


@lazzyday: Akurat w Afryce to bym dodawał antykoncepcję do pomocy żywnościowej. ;)
  • Odpowiedz
@mamtrzybuty
Ale nie dodajesz. Jedyne co robisz to bycie ewolucyjnym ślepym zaułkiem na ochotnika. I na twoje miejsce będzie trzystu Afrykańczyków, którzy nie mają egzystencjalnych rozterek Europejczyków.
  • Odpowiedz
poza tym, skoro posiadanie dzieci to głupota, to o czyje lepsze jutro i po co mają walczyć ci przydatni społecznie bezdzietni z wyboru? Jak masz dzieci to nie masz czasu walczyć o lepsze jutro, ale masz motywację. A jak nie masz dzieci z wyboru, to raczej ich nie lubisz, więc cudze też Cię nie obchodzą, więc masz to gdzieś.


@ossadagowah: Co to za pokrętna logika.

1. Nie napisałem, że to
  • Odpowiedz
@bezbekpol: Tak się składa, że mam dwa gówniaki xD Wycieczka zagraniczna odpada, ale inne rzeczy są do zrobienia. Można wyjść z domu, możesz się czegoś uczyć, czytać, spędzać czas jak chcesz. Są dodatkowe obowiązki, ale gdy jest zdrowie i mieszkasz z różowym, to jest gitarka. Jakbyś był samotnym rodzicem, to ok,. Wtedy masz #!$%@?. Wyolbrzymiacie na wykopie. Powiem Ci jeszcze w skrócie, że przy pierwszym pracowałem tylko ja. 8 godzin
  • Odpowiedz
@FrauWolf: To jest moja mina kiedy moi rówieśnicy niebiescy przełamani alkoholem gdzieś z dala od reszty towarzystwa rzucają tak z dupy "jak zrobiłeś te dwójkę dzieciaków x lat temu, my już pół roku/dwa lata się staramy i nic".

Kisnę za każdym razem kiedy taki niebieski bizmemsmen który dwa lata wcześniej zarzekał się że "problemy" mu niepotrzebne i woli podróżować, próbuje przełamać granice żenady pytaniem "jak się robi dzieci".

I ta
  • Odpowiedz