Wpis z mikrobloga

@Fulleks zawsze mnie śmieszy to stwierdzenie. Niby w jaki sposób dzieci zapewniają ci przyszłość? To chyba już nie te czasy, że dzieci utrzymują rodziców na starość. Dziecko od urodzenia do 18 roku życia kosztuje ok 200 tys zł, myślę że taka sumka jest w stanie całkiem nieźle wspomóc twoja przyszłość ;)
  • Odpowiedz
@marvellouschester: Nie o pieniądzach pisałem. Dzieci to przedłużenie twojego rodu, mała cząstka Ciebie, która ma szansę zostać na świecie kiedy Ciebie już nie będzie, ale jeśli patrzysz pod kontem czysto ekonomicznym to tego nie zrozumiesz.

@Zgredzimierz: To wcale nie oznacza, że będą nieszczęśliwi, lub mniej szczęśliwi niż Ty, który zdasz sobie sprawę że w życiu nie osiągnąłeś nic.
  • Odpowiedz
@Andrzeju_wegiel_2137: @Lamowaty: to ja to wam powiem, ze z perspektywy czasu, lvl28 i 3 dzieci, wolalbym robic jak najszybciej dzieci. Majac 30stke, aktualna pensje, odstawiam 10 latkow do babci na miesiac i yolo, wakacje. A tak, 30 lat, po dojsciu do odpowiedniego poziomu finansowego jest sie ciagle w pieluchac, a zycie zacznie sie po 40.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kaeres: w takim wieku raczej by mi nie było do śmiechu
@Senchaa:
W sumie to trochę smutne, w wieku 23 lat yolo, ale mam nadzieję, że mając te 27-28 lat nie skończę na portalu że śmiesznymi obrazkami tylko będę miał swoje potomstwo
  • Odpowiedz
@FrauWolf: Za dziesięć lat będziesz patrzył na tych 30 latków z 10 letnimi dzieciakami, którzy robią wszystko co Ty chciałbyś robić, ale nie możesz bo musisz zajmować się małym dzieckiem, w wieku 40 lat, Twoje dzieci będą miały 10 lat, ich dzieci będą myślały o wyprowadzce z domu.


@Fulleks: lvl 37 here i dalej nie mam tego problemu bo nie mamy gówniaków i nie będziemy mieć. Polecam. W
  • Odpowiedz
@Dek0mp0zycja: @karczochh: @marvellouschester:
Macie szczęście, że wasi rodzice mieli inny styl życia.
Ogólnie nie krytykuje, każdy żyje jak się mu podoba. Mam tylko nadzieję, że takie bezdzietne osoby na starość nie zostaną zgorzkniałymi zgredami z którymi potem trzeba się użerać, nie ma kto nimi się zająć na starość, żebrzą po ulicach na leki, albo w depresji popełniają samobójstwo zabijając przy okazji innych.
  • Odpowiedz
Macie szczęście, że wasi rodzice mieli inny styl życia.


@dybligliniaczek: dlaczego szczęście? każdy z nas taplałby się teraz w słodkim niebycie, nie wiedząc nawet, że mogłoby być inaczej.

Mam tylko nadzieję, że takie bezdzietne osoby na starość nie zostaną zgorzkniałymi zgredami z którymi potem trzeba się użerać, nie ma kto nimi się zająć na starość, żebrzą po ulicach na leki, albo w depresji popełniają samobójstwo zabijając przy okazji innych.


tia,
  • Odpowiedz
@Dek0mp0zycja: @karczochh: @marvellouschester:

. Mam tylko nadzieję, że takie bezdzietne osoby na starość nie zostaną zgorzkniałymi zgredami z którymi potem trzeba się użerać, nie ma kto nimi się zająć na starość, żebrzą po ulicach na leki, albo w depresji popełniają samobójstwo zabijając przy okazji innych.

@dybligliniaczek: nie bój się ja sam o siebie zadbam. Przy okazji współczuje twoim dzieciom skoro na starość masz zamiar
  • Odpowiedz
@dybligliniaczek

Macie szczęście, że wasi rodzice mieli inny styl życia.


Co to w ogóle za abstrakcyjny argument? Jakbym tego szczęścia nie miał to bym tego nie odczuł.
Nie rozumiem, mam wyrazić swoją wdzięczność za to, że mnie zrobili samemu robiąc kolejne dzieci?
  • Odpowiedz
@ossadagowah: Posiadanie dzieci to egoizm. Ziemia jest przeludniona, jesteśmy przed progiem katastrofy ekologicznej i olbrzymiej migracji ludzi. Rozumiem potrzebę posiadania potomstwa, ale nie róbcie proszę z tego jakiejś szczytnej sprawy, ot biologia.

Nieposiadających dzieci też możesz pełnić pożyteczna rolę w społeczeństwie. Pomagać innym, opiekować się zwierzętami i walczyć o lepsze jutro dla wszystkich. Kiedy masz dzieci, nie ma czasu i pieniędzy na takie "głupoty".
  • Odpowiedz
Co to w ogóle za abstrakcyjny argument? Jakbym tego szczęścia nie miał to bym tego nie odczuł.

No właśnie, luzik, nie musiałbyś tu pisać.

Nie rozumiem, mam wyrazić swoją wdzięczność za to, że mnie zrobili samemu robiąc kolejne dzieci?

Nie musisz wyrażać wdzięczności, ale chyba cieszysz się życiem? I to jeszcze życiem bez dzieci, totalny luz i frajda, żadnych zobowiązań. Czyż nie wspaniale jest żyć, jeżeli nawet to życie nie ma większego
  • Odpowiedz