Wpis z mikrobloga

Czy ma sens uczyć się grafiki? Jeśli tak to w jakim kierunku? Czy są duże szanse na znalezienie zdalnej pracy?

Zastanawiam się nad kierunkiem rozwoju. Za gówniaka sporo grzebałem w grafice, robiłem jakieś darmowe zlecenia na logo strony itp. xD Znam dobrze Photoshopa, ale wiadomo, to podstawa.

Wiem, że mogłoby mi to sprawiać radość, a praca jako freelancer jest moim marzeniem, ale nie siedzę w branży i nie wiem jakie są realia. Potrzebuję tylko jakiegoś potwierdzenia, czy warto w to wchodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#grafika #grafikakomputerowa
  • 4
@kuddelmuddel:

Pewnie że jest sens.
Pytanie jaki kierunek Cię najbardziej interesuje. Mogę Ci powiedzieć że w dtp pracę zdalną da się ogarnąć, bez większego problemu. Ogólnie na rynku jest niedosyt dtpowców, większość grafików zajmuje się digitalem, więc konkurencja jest mniejsza. Jak potrafisz rysować to obierz inny kierunek i w nim się podszkól. Znajdź swoją nisze.

Podstawą są podstawy ( ͡° ͜ʖ ͡°), zacznij działać to ogarniesz co
@kuddelmuddel: Warto jeśli sprawia Ci to frajdę i masz cierpliwość. Który kierunek wybrać? To zależy od tego w czym Ty czujesz się lepiej. Rynek jest bardzo duży i potrzeba ciągle wzrasta. Jeśli projektowałeś strony to może skoncentrowanie się na UI to dobry pomysł? Może lepiej idzie Ci ilustracja? Jeśli jesteś komunikatywny i Twoje projekty są potwierdzeniem skillsów to z pracą zdalną albo freelance nie powinno być problemu.