Wpis z mikrobloga

niemiec:

- normalne zarobki
- nie musi sobie niczego odmawiać
- zakup nowego samochodu co kilka lat
- nie czeka w kolejkach do lekarza
- dostanie emeryturę na którą odkłada składki

polak:

- guwnozarobki
- musi wybierać między kurtką a butami
- skazany na zakatowany samochód po niemcu, po zakupie regeneruje turbinę, wtryski, wymienia dwumasę i jeszcze się cieszy bo sąsiad się zagotuje z zazdrości
- umiera w kolejkach do lekarza
- jeśli już dostanie emeryturę to nie będzie go stać nawet na leki

HURR ZACHÓD UPADA NIEMCY PODLUDZIE HERP WIELKA POLSKA WSTAJE Z KOLAN DERP DZIĘKUJEMY BEATO SZYDŁO

#neuropa #4konserwy #bekazpolakow #bekazwykopkow #bekazpodludzi
T.....0 - niemiec:

- normalne zarobki
- nie musi sobie niczego odmawiać
- zakup ...

źródło: comment_UJVCW7jhafXz33KcxJNKoPPAECmV1eRg.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TS050: Niemiec - czyta 15 książek rocznie. Polak? 1, albo wcale. Wiedza to potęgi klucz, Niemcy to rozumieją, Polacy nie.

Aż 62 proc. Polaków powyżej 15. roku życia nie przeczytało w 2017 r. choćby jednej książki.


https://www.euractiv.pl/section/demokracja/news/swiatowy-dzien-ksiazki-czyli-jak-polacy-czytaja-na-tle-europy/

W tym kraju nigdy nie będzie dobrze materialnie, dopóki hołduje się głupocie, finansuje Rydzyków i pomniki zmarłych prezydentów, a ma w dupie zdrowie, inwestycje w naukę, energie odnawialne i ułatwianie prowadzenia i rozwoju
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: jeżeli chodzi o samo miasto (miejsca, historia, możliwości spędzania wolnego czasu), to wwa bije Monachium o głowę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli kiedyś pojedziesz, pomieszkasz trochę, to zobaczysz, że tak naprawdę jest to największa wieś na świecie (oczywiście nie chcę tym nikogo atakować, tak tylko wtrącam swoje 3 grosze)
  • Odpowiedz
@Bellie: Czyli jak słucham audiobooków to nie wpisuję się w te statystyki. Czyli jak oglądam wartościowy materiał na Youtube to jestem głupszy? Przepraszam, ale wiedze można przekazywać w ciekawszej formie niż tylko książki.
  • Odpowiedz
Wystarczyłoby że urodziłbym się 500km na zachód i żyłbym jak człowiek

@Byter: To fajnei masz. Ja 500 km na zachód od siebie nadal mam Polskę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chigcht: A pozostałe dobre geny uciekają, bo na uczelni zarabia się mniej niż w Biedronce :)

@jak_zapomniec:

50 zl na godzine dla zwyklego mgr to malo ? Radzę poczytac bip jakiejś uczelni. Co prawda to jest stawka jak na budowie u niemca ale jesteśmy w Polsce
  • Odpowiedz
@FarGO: oczywiście, że wiedzę można zdobywać na różne sposoby, jednak proszę zwróć uwagę jaki youtubowy tag króluje na wykopie. Polacy wielbią głupotę, interesują się głupotą, to dla nich doskonała rozrywka.
  • Odpowiedz
@marsmarchmars: tak się stara ratować, że miliardy ładuje w miesięcznice, beneficjentów 500+, pomniki, Rydzyka i k---a węgiel xD Czy ty serio mówisz o PiSie? Ratować Polskę? Przecież te debile zadłużają Polskę na potęgę.
  • Odpowiedz