Wpis z mikrobloga

@Nigeryjski_student_medycyny: studia kosztują ale studenci sami muszą się uczyć więc po co studiują ? żeby dostać papierek Bez znajomości nie dostaną dobrej pracy Czas i kasa na studia stracone Najlepsze lata życia stracone na nauce która przecież mogła poczekać Polska nie jest krajem dla biednych ludzi Nie opłaca się nawet studiować języków obcych bo Brexit i brak wiz do USA , w niemczech pogromy , we Francji Belgii paraliż , w
Nie. Ktoś kto twierdzi że 10 lat nauki to "strata czasu".


@motaboy: tu mi bardziej chodzilo o same studia. Dlatego o tym wspomnialem. Tak przynajmniej rozumiem ten mem. Ktos konczy studia, jakies staze i praktyki i gowno z tego ma.

Nie uwazam, ze 10 lat nauki to czas stracony. Uwazam, ze studia moga byc czasem straconym bezpowrotnie bo edukacja to oszustwo. Widac to po tych wszystkich gowno uczelniach, co wydaja papierki
@Cumpelnastodwa: kwestia podejścia studenta, ja absolutnie nie uważam, żeby moja studia to była strata czasu, sporo się nauczyłem i obyłem z dyscypliną, do tego po kilku latach wertowania różnych tematów znalazłem takie, które mi się spodobały i wiedziałem w którą stronę iść. A na 1 stopniu kończyłem całkiem przeciętną polską politechnikę. Całe studia zajęly mi 6 lat (2 x inż + mgr). Pierwszą robotę w branży znalazłem dopiero na ostatnim roku,
tu mi bardziej chodzilo o same studia. Dlatego o tym wspomnialem. Tak przynajmniej rozumiem ten mem. Ktos konczy studia, jakies staze i praktyki i gowno z tego ma.


@Cumpelnastodwa: Inaczej. To się już ostatnio nieco zmienia i ludzie albo idą po wiedzę na studia, albo faktycznie idą do pracy. Wybór jak każdy inny.

Za to jestem zdania, że studia dzienne, nawet na gówno-kierunkach są jednak wartościowe. Człowiek rozpoczynający takie studia w