Wpis z mikrobloga

Stuttgart ( 628 000 mieszkańców) 60% dzieci w wieku 0-6 lat pochodzi z rodzin emigranckich ( gdzie co najmniej jeden z rodziców jest emigrantem )
Duisburg ( 500 000 mieszkańców) 66%
Offenbach (127 000 mieszkańców ) 82% dzieci.

Parę dni temu pisałem o tym że w jednej szkół podstawowych w Berlinie na 103 pierwszoklasistów tylko u jednego ucznia mówi się w domu po niemiecku.
Teraz sprawa zainteresowała się stacja RTL i gazeta Stern.
Pokazano osiedle z którego dzieci uczą się w wymienionej szkole , około 6000 mieszkańców grubo ponad 50 % żyje z socjalu.
Tak się składa że ta sama stacja telewizyjna odwiedziła ta samą szkole w 2010 roku wtedy pani dyrektor mówiła że liczba dzieci z emigranckich rodzin wynosi 80% teraz 97%.
Pani dyrektor skrytykował też rodziców uczniów którzy w ogóle nie interesują się losem swoich dzieci w szkole.
Nie może być tak że jako rodzice nie wywiązują się że swoich obowiązków a z drugiej strony dostają od państwa do 3000 euro pomocy społecznej- powiedziała pani dyrektor
77% uczniów jest z rodzin arabskich głównie z Libanu i Palestyny.
Pani dyrektor szkoły udzieliła wywiadu gazecie Berliner Zeitung
Powiedziała że po szkole dzieci są często odbierane przez rodziców jeżdżącymi drogimi samochodu " wtedy moje auto jest najstarsze na parkingu przed szkołą " :)

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

Wywiad w gazecie https://www.berliner-zeitung.de/berlin/grundschule-in-neukoelln-unter-103-erstklaesslern-nur-ein-kind-mit-muttersprache-deutsch-31644362

Reportaż stacji RTL i gazety Stern
https://mobil.stern.de/tv/berliner-schulleiterin-schlaegt-alarm--nur-noch-vereinzelt-deutsche-schueler-8465344.html

#4konserwy #edukacja #szkola #emigranci #neuropa #berlin #statystyka
  • 21
powiem tak, za 20-30 lat może być ciekawie


@spokojnie_to_ja: a to nie jest tak że Niemcy sobie nasprowadzali imigrantów jako tanią siłę roboczą, tak jak my otwieramy kran z pracownikami z Ukrainy czy Białorusi? Niemcy jak i Polacy u siebie nie chcą pracować w tych najsłabiej opłacanych zawodach.
Czy czasem nie jest tak że imigranci będą pracować, a prawdziwi Niemcy głównie zarządzać i rodzielać robotę?
Zachód wcale nie upada, powie ci każdy reprezentant europejskiej lewicy.


@ibilon: Dokładnie, lewusy socjalistyczne w samym środku Europy czyli w Polsce tak samo teraz uprawiają propagandę sukcesu równocześnie pompując na rynek konsumencki ponad 20 mld zł podczas gdy to konsumpcja dominuje w PKB xD Niezłe dmuchanie bańki.

Wg mnie Niemcy w ostatnich latach robili podobnie tylko że na większą skalę rzecz jasna choć u nich te wydatki socjalne nie są aż
@cagedindreams: No nie do końca bo w Polsce przybysze zza wschodniej granicy przyjechali pracować, natomiast, jak sam OP wspomina, przybysze w Niemczech nieszczególnie się do tego palą, mając spory zastrzyk pomocy socjalnej.
@spokojnie_to_ja: pracuje od jakiegoś czasu w Holandii i słyszałem ostatnio od znajomych Holendrów, ze ten Duisburg to jeden wielki #!$%@?, ze typiary same na ulicy zaczepiają i proponują ruchansko xD do tego ze jest wiele tanich ale spoko burdeli i mnóstwo dziewczyn z całego świata. Cos wiesz nt temat Mirku lub czy ktoś inny to może potwierdzić ? ( ͡º ͜ʖ͡º)