Wpis z mikrobloga

Stuttgart ( 628 000 mieszkańców) 60% dzieci w wieku 0-6 lat pochodzi z rodzin emigranckich ( gdzie co najmniej jeden z rodziców jest emigrantem )
Duisburg ( 500 000 mieszkańców) 66%
Offenbach (127 000 mieszkańców ) 82% dzieci.

Parę dni temu pisałem o tym że w jednej szkół podstawowych w Berlinie na 103 pierwszoklasistów tylko u jednego ucznia mówi się w domu po niemiecku.
Teraz sprawa zainteresowała się stacja RTL i gazeta Stern.
Pokazano osiedle z którego dzieci uczą się w wymienionej szkole , około 6000 mieszkańców grubo ponad 50 % żyje z socjalu.
Tak się składa że ta sama stacja telewizyjna odwiedziła ta samą szkole w 2010 roku wtedy pani dyrektor mówiła że liczba dzieci z emigranckich rodzin wynosi 80% teraz 97%.
Pani dyrektor skrytykował też rodziców uczniów którzy w ogóle nie interesują się losem swoich dzieci w szkole.
Nie może być tak że jako rodzice nie wywiązują się że swoich obowiązków a z drugiej strony dostają od państwa do 3000 euro pomocy społecznej- powiedziała pani dyrektor
77% uczniów jest z rodzin arabskich głównie z Libanu i Palestyny.
Pani dyrektor szkoły udzieliła wywiadu gazecie Berliner Zeitung
Powiedziała że po szkole dzieci są często odbierane przez rodziców jeżdżącymi drogimi samochodu " wtedy moje auto jest najstarsze na parkingu przed szkołą " :)

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

Wywiad w gazecie https://www.berliner-zeitung.de/berlin/grundschule-in-neukoelln-unter-103-erstklaesslern-nur-ein-kind-mit-muttersprache-deutsch-31644362

Reportaż stacji RTL i gazety Stern
https://mobil.stern.de/tv/berliner-schulleiterin-schlaegt-alarm--nur-noch-vereinzelt-deutsche-schueler-8465344.html

#4konserwy #edukacja #szkola #emigranci #neuropa #berlin #statystyka
  • 21
  • Odpowiedz
powiem tak, za 20-30 lat może być ciekawie


@spokojnie_to_ja: a to nie jest tak że Niemcy sobie nasprowadzali imigrantów jako tanią siłę roboczą, tak jak my otwieramy kran z pracownikami z Ukrainy czy Białorusi? Niemcy jak i Polacy u siebie nie chcą pracować w tych najsłabiej opłacanych zawodach.
Czy czasem nie jest tak że imigranci będą pracować, a prawdziwi Niemcy głównie zarządzać i rodzielać robotę?
  • Odpowiedz
@cagedindreams: teoretycznie tak tylko ze te #!$%@? sie nie chca asymilowac i jest tylko pan da pan da, jak spojrzysz np na dzieci w wieku 6 lat w gore to wiekszosc nacji gada ze soba po niemiecku, tylko dzieci z pakistanow kurdystanow i innych #!$%@? gadaja miedzysoba po ichniemu. A za 20 lat albo to wszystko jebnie albo sie kuzwa obudza ze nie ma hajsow na te wszystkie dodatki i to
  • Odpowiedz
Zachód wcale nie upada, powie ci każdy reprezentant europejskiej lewicy.


@ibilon: Dokładnie, lewusy socjalistyczne w samym środku Europy czyli w Polsce tak samo teraz uprawiają propagandę sukcesu równocześnie pompując na rynek konsumencki ponad 20 mld zł podczas gdy to konsumpcja dominuje w PKB xD Niezłe dmuchanie bańki.

Wg mnie Niemcy w ostatnich latach robili podobnie tylko że na większą skalę rzecz jasna choć u nich te wydatki socjalne nie są aż
  • Odpowiedz
@cagedindreams: No nie do końca bo w Polsce przybysze zza wschodniej granicy przyjechali pracować, natomiast, jak sam OP wspomina, przybysze w Niemczech nieszczególnie się do tego palą, mając spory zastrzyk pomocy socjalnej.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: rządzący wiedzą że jest lipa na maxa, zbyt wiele opcji nie ma, najrozsądniej byłoby rozlokować tych imigrantów do innych krajów ale inne kraje tego nie chcą, sytuacja patowa, czekamy na punk kulminacyjny, mleko jeszcze się nie rozlało.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: pracuje od jakiegoś czasu w Holandii i słyszałem ostatnio od znajomych Holendrów, ze ten Duisburg to jeden wielki #!$%@?, ze typiary same na ulicy zaczepiają i proponują ruchansko xD do tego ze jest wiele tanich ale spoko burdeli i mnóstwo dziewczyn z całego świata. Cos wiesz nt temat Mirku lub czy ktoś inny to może potwierdzić ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz