Wpis z mikrobloga

Taksówki w Niemczech mają na dachu światło z napisem "Taxi" ,przeważnie żółty napis na czarnym tle.
Jeżeli dodatkowo mrugają czerwone lampki LED znajdujące się pod napisem "Taxi" oznacza to że taksówkarz uruchomił tzw "cichy alarm" , oznacza że potrzebuje pomoc.
Rocznie w Niemczech dochodzi do 250 napadów na taksówkarzy

Człowiek zawsze się czegoś nowego dowie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ciekawostkizniemiec mój tag tag o Niemczech dzięki za suby i plusy

https://www.wp.de/staedte/hagen/hagener-reagiert-sofort-das-bedeutet-das-rote-taxi-schild-id215888097.html

#motoryzacja #niewiemjaktootagowac
#gruparatowaniapoziomu - a dam sobie wyjątkowo
  • 21
@spokojnie_to_ja: niemieckie taksówki mają też "głośny alarm". Mój staruszek miał kiedyś mercedesa e-klasę w kolorze budyniu (i 189kkm najechane ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Pod kolumną kierownicy był umiejscowiony guzik, który kiedyś przypadkowo zahaczyłem nogą parkując pod blokiem kolo 23 wieczorem. Guzik uruchamiał klakson, który pulsacyjnie wszystkich zerwał z łóżek a wtórowały mu w tym samie rytmie wszystkie możliwe światła :D Nie bardzo wiedziałem jak się to
@spokojnie_to_ja: rozumiem że chodzi o taki napad rabunkowy? Ile to może trwać,minutę? Wtedy ten alarm chyba za bardzo się nie przyda? Może jedynie kiedy takskówkarz zostanie w tym czasie mocno poturbowany i sam nie będzie w stanie później zorganizować pomocy,albo porwie go jakiś psychol