Wpis z mikrobloga

K---a, tu się dyskusje toczą, że białorycerze, albo że piwniczaki.
Ja p------ę, proste jak konstrukcja cepa:

Facet "POWINIEN" wstać. Ujmy na honorze nie będzie miał, a jeszcze zaplusuje. ("Cham, prostak, nie wstał")
Kobieta "POWINNA" zapytać. Ujmy na honorze nie będzie miała, a jeszcze zaplusuje. ("Księżniczka. Wstawać na baczność, bo raczyła wsiąść").

Jest równouprawnienie. Teraz nie można od nikogo wymagać, ale są rzeczy, które wypada robić. I działa to w dwie strony.
  • Odpowiedz
Lolz. Nikt nie każe się nikomu rozglądać. Zawsze można dopytać, czy ta kobieta w ciąży/starsza osoba rzeczywiście chce usiąść. Czasami takie osoby odpowiadają, że nie, bo jadą tylko jeden przystanek.
  • Odpowiedz
widzę, że dziś dobre wychowanie to już przeżytek


@Niestabilny: Typie co ty p--------z. Ja ze wsi jestem i jak do miasta przyjechałem to też tak wszystkim starszym i ciężarnym chciałem ustępować. Podróże zaczęły mnie stresować, bo cały czas się rozglądałem czy może komuś nie trzeba ustąpić, bo jeszcze zrobią mi zdjęcie i hurrr co za młodzież. xD Oduczyłem się wtedy, gdy po raz 50 usłyszałem:

Nieeee, ja tylko jeden przystanek,
  • Odpowiedz
  • 0
Nidgy nie widziałem, żeby w Polsce kobieta z widoczną ciążą nie mogła znaleźć miejsca siedzącego. Nie czeka zazwyczaj dłużej niż kilka sekund. Więc te kampanie to nie do nas. Może jakieś angole mają w------e, ale u nas jest cywilizacja w tym względzir.
  • Odpowiedz
Ja pochodzę z czasów, gdzie kobietom w ciąży ustępuje sie miejsca, osobom starszym czy przepuszcza się kobiety w drzwiach.


@Niestabilny:
Ja pochodzę z czasów, gdzie było jasne, że kobieta z brzuszkiem jest w ciąży.
Teraz może być po prostu spasioną lochą.
  • Odpowiedz
@sniety: dokładnie, nie mam co robić w tramwaju i autobusie tylko zerkać czy w zasięgu wzroku jest jakaś matka z bebzonem, p------e. W komunikacji miejskiej sobie drzemie, czytam, słucham, rozmyślam, w------e mam na jakieś torby, mogę zapytać, zawsze ustapie, ale nie będę na jaśnie panią czekal i O PIEKNA PANI PANI SOBIE P--------E
  • Odpowiedz
@Xtal: ponadto te "dobrze wychowane" s---------y zupełnie zapominają, że są też ludzie z różnymi problemami zdrowotnymi. Nie wszystko widać. Ponadto skoro mam smartfon i chcę zabić czas podróży go czytając to się nie będę rozglądał co 30 sekund, czy nie podszedł ktoś komu powinienem ustąpić miejsca.
Poprosi to ustąpię.
  • Odpowiedz