Wpis z mikrobloga

@Queltas bardzo rozbawiła mnie twoja analiza, dzięki xD

ten po lewej wygląda na bardzo zmęczonego po nocce w pracy, ten w środku właśnie próbuje otrząsnąć się z traumatycznego wydarzenia, jakim była śmierć jego narzeczonej w wypadku samochodowym, a ten po prawej ma świeżo zamontowaną protezę nogi i go zwyczajnie boli.
  • Odpowiedz
Mhm, Ty o p0lkach, ja o tradycji. Po prostu tak mnie wychowano i nie myslalem nigdy o tym inaczej. Wydaje sie mi grzeczne/uprzejme, jak w innych przypadkach kiedy nie prosza, a pomagamy.

ps. obejrzyj "gokuroku" bedziesz przezachwycony pierwsza scena i powinienes znienawidzic goscia za ostatnia :)
  • Odpowiedz
@sniety: Przerażająca gównoburza w komentarzach... Plakat ma sens, bo faktycznie - uważam, że jeśli chcemy, aby nam ktoś ustąpił miejsca, to zawsze lepiej jest poprosić o to, niż czekać, aż ktoś się domyśli. I tak zresztą z każdą potrzebą - należy artykułować je wprost.

Z drugiej strony - nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy widzę kobietę w ciąży i nie ustąpię jej miejsca bo "czekam, aż poprosi" (ʘʘ) Chamy z was i tyle, a dodatkowo głupki, bo głupio to usprawiedliwiacie. Na takie chamstwo i brak wyobraźni nie ma usprawiedliwienia. Jak już pisały wykopki wyżej, kobieta w ciąży jeśli się przewróci, może nawet stracić dziecko - trzeba być kompletnym idiotą, aby w takiej sytuacji czekać, aż poprosi o miejsce.

Co więcej, ludzie pisali, że mają wątpliwości, czy jest w ciąży, albo boją się, że kobieta może być gruba - a co to za problem zapytać: "czy ustąpić Pani miejsca?" (nie trzeba wcale wspominać o ciąży) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do kogoś łatwo się dosapać, że nie
  • Odpowiedz
ciekawe czemu na zdjęciu nie ma kobiet, co one nie mogą innym kobietom w ciąży ustąpić?

@Queltas:
Może czas by Wykop (w swojej większości) się zdecydował, czy zachowuje się jak feministki i wymaga róności kiedy im pasuje, czy też jednak promuje konserwatywne zachowania, gdzie faceci SAMI z siebie ustapili miejsca, bez oczekiwania prośby.
Bo widze, że niczym wykopki nie róznią się już od feministek.
  • Odpowiedz
czekaj czekaj jeśli dobrze zrozumiałem Twój komentarz to dla Ciebie konserwatyzm = ustępowanie kobietom miejsca?

@Osculum_Infame:
"konserwatyzm (łac. conservare – zachowywać) – ideologia, która bazuje na hasłach obrony porządku społecznego oraz umacniania tradycyjnych wartości,"
Jeżeli takie zachowania były normą, a dziś się zmieniają to ....?
Rozumiem, że chcesz to bardzo uprościć, by obśmiać, ale zwyczaje kulturowe to zazwyczaj zachowania konserwatywne.
Takie traktowanie kobiet to wynik naszej kultury, gdzie kobiety były
  • Odpowiedz