Wpis z mikrobloga

@agataen: Nie wiem co tą komunikacją robiłaś, że aż kilka razy dziennie musiałaś się pytać ale jakoś nie wyobrażam sobie by wypowiedzenie jednego zdania na wejściu miało robić jakiś problem.
  • Odpowiedz
Chciałbyś się kilka razy dziennie prosić o tak podstawową rzecz jak chęć ochrony własnego dziecka?


@agataen: To powinno być normalne dla ciebie bo TY jesteś za dziecko odpowiedzialna a nie pasażerowie, kierowca (mówimy to w sytuacji neutralnej nie jakiegoś wypadku czy temu podobne). Kultura wymaga używania trzech podstawowych słów w razie potrzeby proszę, przepraszam, dziękuje jeśli ty ich nie używasz tylko czekasz aż ktoś coś zrobi za ciebie nawet jeśli
  • Odpowiedz
eśli chodzi o stanie w kolejce - mamy ok 2 litry krwi więcej, która przy dłuższym staniu odpływa i łatwo o utratę przytomności i zły upadek - odklejenie łożyska - poronienie. W ztm to samo, kobieta w ciąży ma jeszcze bardziej zachwianą równowagę i zły upadek nie kończy się tym że się kobieta poobija tylko może stracić dziecko. Pomijając już kwestię samopoczucia, bo może sama ciąża to nie choroba, ale bardzo nadwyręża
  • Odpowiedz
@Herubin: to nie jest kwestia komunikacji, ale również sklepów, laboratoriów, lekarzy. Mimo, ze w wielu miejscach to pierwszeństwo jest zapewnione ustawowo to i tak często trzeba się prosić. Mnie wychowano tak by ustępować miejsca starszym, niepełnosprawnym, ciężarnym. Swoje dziecko też tak wychowam, a wy róbcie co chcecie.
  • Odpowiedz
@agataen: I co to ma do rzeczy? Twój brzuch wielkości dyni jakoś zagina czasopstrzestrzeń, że wszyscy zawsze się musza na ciebie patrzec, bo fizycznie to jest niemożliwe, by tego nie robili? Co Ty w ogóle gadasz? Czemu traktujesz siebie za pępek świata.

Ja np. zawsze jade z nosem w książce, ewentualnie w telefonie, ewentualnie patrze za okno. I wchodzi taka kobieta, to mi nie robi różnicy czy ona czy ktokolwiek
  • Odpowiedz
@Royal_Email: no tak, bo za granicą biologia kobiet nie dotyka, im przy upadku się łożysko nie odklei i nie mają więcej krwi w organizmie żeby dotlenić coraz większą macicę xd nie mam ciąży zagrożonej, to co ja mam to dolegliwości, które często spotykają kobiety w ciąży
  • Odpowiedz
@sniety: @Niestabilny: @krytyk__wartosciujacy: @MangoZjem: @Morderczykarton: @agataen: Jaka dyskusja po to żeby zrozumieć podstawową rzecz. Jak siadam na dupie na krzesełku to moim obowiązkiem nie jest rozglądanie się co dwie minuty po każdym przystanku czy ktoś potrzebuje usiąść. Bo np. chce sobie popracować albo poczytać książkę. I to nie jest kwestia uprzejmości tylko skupiam się na jednej rzeczy i nie mam
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: ja nigdzie nie pisałam, że ludzie mają się rozglądać po ztm, sama często jestem w swoim świecie, tym bardziej że jak stoję tyłem to w ogóle nie widać jakbym w ciąży była, ale jak już ktoś prosi to żeby być miłym, a nie walić chamskimi komentarzami czy udawać głuchego. Albo patrzeć konkretnie na brzuch, potem twarz i odwracać w stronę okna.
  • Odpowiedz