Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...

źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg

Pobierz
  • 374
  • Odpowiedz
@StaryWilk: Z caracalami to mi się bardzo nie podobało. Ja PiS-u nie wychwalam, ale też nie brnę jak turbo-platformowiec w tezę, że wszystko, co PiS wymyślił to zło.
  • Odpowiedz
@sezamus: Tak, miał obsesję na punkcie PRLu,

Nikt nawet nie próbuje ukrywać, że większość z wyższych oficerów, którzy ostatnio zrzucili mundur, odeszła z armii dlatego, że nie dogadywała się z ministrem Antonim Macierewiczem i jego sztabem politycznym, z Bartłomiejem Misiewiczem na czele. – Lojalność w armii jest bardzo ważna – twierdzi Skrzypczak. Jednak zdaniem generała, są jakieś granice tej lojalności. Tą granicą jest często honor i szacunek dla munduru i
  • Odpowiedz
@StaryWilk: gadasz jak nawiedzony. Żaden z Ciebie partner do dyskusji. Plujesz się jak dziecko szarpane emocjami. Mam Cię traktować poważnie? Napisać Ci muszę drugi raz, że z Caracalami mi się nie podobało?
  • Odpowiedz
@xandra: Moja droga. 99% oficerów wychowanych w PRL, to były i są bezwartościowe pierdzistołki. Hamulcowi zmian i rozwoju armii. Ci którzy domagali się kiedyś rozwiązania GROM-u. Ci sami, którzy na siłę wcisnęli wówczas maj. Polko na dowódcę GROM-u, bo to był "ich" człowiek. Obecnie gen. Polko nie ma za sobą żadnej selekcji do wojsk specjalnych. Ma kurs ze szkoły ranger, lecz to nie to samo, co selekcja i tzw. "bazówka".
  • Odpowiedz
@xandra: jestem żołnierzem wot. Strzelcem wyborowym. W mojej kompanii są mechanicy, adwokaci, fotografowie, budowlańcy. Nie jest lekko. Przesiew zrobił swoje. Odpadła połowa.

Po półtora roku służby mam 3 niesamowite poligony za sobą. Na jednym wystrzeliwałem po 300 naboi na każdy (spośród 100 wodnych zajadów. Rzucałem granatami. Wysadzałem ładunki wybuchowe. Strzelałem z broni krótkiej. Z beryla stojąc trafiam cele pojawiające się z 200 m. Obecnie jako strzelec wyborowy uczę się pracować
  • Odpowiedz
@sezamus: No ale gdzie są te śmigłowce, drony, łodzie podwodne? Miały ich by tysiące i co? GDZIE ONE SĄ? Co on naprawił w armii?!? Czołgi relokował? Oszołom naobiecywał, aż wyleciał na zbity pysk za zawyżone wydatki i nieopowiedziane decyzje. Jak dla mnie powinien za to odpowiadać. Wg mnie główną przyczyną takiego zachowania, oprócz oczywistej niekompetencji i skrajnemu brakowi jego wiarygodności na tym stanowisku była obawa przed powtórzeniem się scenariusza, bo
  • Odpowiedz
@lukaszkomosa: Świetnie, kondycja ci się przyda jak będziesz zwiewał przed czołgami, albo biegł na pole walki, bo o transporcie dla was nie pomyśleli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Panowanie nad tłumem też pewnie ćwiczyliście? Uściślijmy, szkolenie trwa około 4 miesięcy na przestrzeni 3 lat, zgadza się?
  • Odpowiedz