Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...

źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg

Pobierz
  • 374
  • Odpowiedz
Polska nie jest "jakaś tam" bo dzięki niej Rosja mogłaby znowu trząść Europą. Kolejny raz udowadniasz swój całkowity brak wiedzy.


@Strzelec_Kurpiowski: Już się kiedyś przekonaliśmy jakich to mamy sojuszników, głupotą było by wierzyć, że historia może się nie powtórzyć.

ale wieszczenie rozpadu NATO świadczy o łbie zrytym propagandą

Trump już powiedział, że ma w dupie Europę i jak chcemy ich pomocy, to musimy zapłacić (
  • Odpowiedz
@TheSuper: Świetnie, to zaczynajmy.
1. Czy WOT ma dostęp do broni w dowolnej chwili?
2. Jakimi środkami transportu dysponuje, chodzi mi o wozy bojowe, terenowe?
3. Mają granatniki, moździerze, broń ciężką, mam na myśli CKM?
4. Są przeszkoleni w zdobywaniu, a raczej odbijaniu zajętych obiektów?
5. Są przeszkoleni do walki
  • Odpowiedz
@xandra NukeOpsem się nie przejmuj. To koleś, plecak zresztą, któremu nie pykło w dostaniu się do wojska, to poszedł do WOT i ze stylu wypowiedzi można wywnioskować, że mu #!$%@?ło i wydaje mu się, że pozjadał wszystkie rozumy, bo na 2 dni w miesiącu zakłada kamizelkę i idzie do lasu xD

Ostatnio ci "specjalsi" z Pomorza stwierdzili, że chcą MUNDURY GALOWE MARYNARKI WOJENNEJ. #!$%@? kretynów na łeb.
  • Odpowiedz
@xandra KURLA GDZIE POLSKA MA LOTNISKOWCE I BOMBOWCE STRATEGICZNE, GDZIE OKRĘTY WOJENNE

Xddddd

Czemu się wypowiadasz na tematy na które nie masz zielonego pojecia :D
  • Odpowiedz
@xandra:
1. Nie - nie ma żołnierzy, którzy mają dostęp w dowolnej chwili, w żadnym rodzaju sił zbrojnych - no może poza służbami specjalnymi (nie myl z wojskami specjalnymi).
2. To lekka piechota - poruszają się na nogach, takie jest główne przeznaczenie. Mimo to, posiadają środki transportowe nieopancerzone.
3. Tak.
4. Przeszkoleni? Szkoleni, ale nie jest to ich główne zadanie. Mają zabezpieczać takie działania we współpracy z Wojskami Lądowymi. To o czym mówisz to bardzo trudne zagadnienie, proces szkolenia jest bardzo długi przez konieczność minimalizowania ryzyka.
5. Kompanie miejskie są szkolone w tym kierunku. Odchodzi się jednak od walk w terenie zurbanizowanym ze względu na
  • Odpowiedz
Odnośnie odpowiedzi... No cóż raczej niewielki mają zakres działania w razie wybuchu konfliktu. Z buta do zbrojowni... Marnie to widzę.
@TheSuper: Jeszcze parę pytań.
13. Potrafią odeprzeć cyberatak?
14. Potrafią w razie konieczności odtworzyć infrastrukturę typu mosty, łączność, zasilanie?
15. Dysponują bronią do zwalczania celów powietrznych typu myśliwce i śmigłowce?

@maciejze: Nasza marynarka leży i kwiczy, to najbardziej zaniedbana formacja wojskowa i chyba najgorzej uzbrojona na świecie. I
  • Odpowiedz
@xandra:
13. To nie jest ich zadanie.
14. To nie jest ich główne zadanie. W niewielkim stopniu (w porównaniu z wojskami inżynieryjnymi) mogą samodzielnie to robić. Większy pożytek z nich będzie, gdy zabezpieczą teren właśnie dla wojsk inż.
15. Nawet jeżeli dysponują to proces szkolenia operatorów do zwalczania myśliwców jest długi, za krótko istnieją aby móc chwalić się specjalistami tej klasy. Śmigła można rozwalić z karabinu maszynowego (ckm).
  • Odpowiedz
Już się kiedyś przekonaliśmy jakich to mamy sojuszników, głupotą było by wierzyć, że historia może się nie powtórzyć.


@xandra: może, ale nie musi.

Trump już powiedział, że ma w dupie Europę i jak chcemy ich pomocy, to musimy zapłacić ( ͡
  • Odpowiedz
@maciejze: Jakby ruskie nam albo inny ktoś Bałtyk chciał zająć i do ochrony przed okrętami bojowymi i podwodnymi mogącymi niszczyć transport morski, porty. Na taki uj nam marynarka geniuszu.

@TheSuper: Czyli reasumując. W razie czego z buta, albo prywatnym autem do zbrojowni po fanty. Główne zadanie to zabezpieczać teren przed atakiem wroga, jak już się tam z tego przysłowiowego buta dostaną. Zapewnienie wsparcia strategicznego też nie bardzo im
  • Odpowiedz
@xandra: Ja to podsumuję.
Wojska OT to rodzaj sił zbrojnych. (Wojska Lądowe, Lotnictwo, Marynarka Wojenna, Wojska Specjalne, Obrona Terytorialna).
Zapewniam Cie, że Wojska Specjalne nie są w stanie odbudować infrastruktury.
Lotnictwo nie odpiera ataków cybernetycznych.
Marynarka Wojenna nie jest przeszkolona do walki w mieście.
A Wojska Lądowe nie mają tak dokładnego rozpoznania bliskiego jak
  • Odpowiedz
@xandra mordo to jak w grze. Masz oddziały coś na kształt milicji i jednoski liniowe. W razie jakiegoś konfliktu będą one formowane właśnie z takich ludzo. Jakby nie było umieją obsłużyć broń a duża część społeczeństwa w pl się do tego nie garnie. Dałbyś adekwatne zdjęcie którejś z jednostek zmechanizowanych albo powietrzno desantowych to inaczej by ten zlepek obrazków wygladał
  • Odpowiedz
@TheSuper: I po co ten sarkazm? Stworzono formację regionalną, która w razie czego ma wspierać armię na poziomie niższym niż zwykły zawodowy szeregowiec. Głupot nie piszę, o czym sam mogłeś się przekonać czytając moje pytania, były raczej szczegółowe, prawda? Rząd głównie obchodzą moje podatki i głos w wyborach, a nie moje bezpieczeństwo, wystarczy spojrzeć na to w jakich warunkach pracuje służba zdrowia, policja, czy wojsko, podawałam wcześniej wyniki raportu NIK,
  • Odpowiedz
@xandra: ojej! Dobrze, że mnie oświeciłaś i teraz Twoja prawda mnie wyzwoliła! Rozumiem, że jesteś ekspertem ds. wojskowości i bezpieczeństwa narodowego? Jakieś magisterium masz z tego kierunku? A może służyłaś latami w wojsku?

Taki ekspert jak Ty, to w MON-ie powinien być albo w BBN-ie!
  • Odpowiedz
Serdecznie polecam książkę Marka Meissnera CZAS STRACEŃCÓW. ŻOŁNIERZA OT I OFICERA OPOWIEŚĆ O WOJNIE POLSKO-ROSYJSKIEJ. Bardzo fajne political fiction, trochę grafomaństwa podlanego rzetelną wiedzą o sprzęcie i taktyce - pan Meissner jest dziennikarzem zajmującym się wojskowością, a książkę czyta się "na raz".
ja_wiem - Serdecznie polecam książkę Marka Meissnera CZAS STRACEŃCÓW. ŻOŁNIERZA OT I ...

źródło: comment_MOleMIswfLTOwJIyabfSejHcHwstsEoe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz