Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...

źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg

Pobierz
  • 374
  • Odpowiedz
@sezamus: Nie jestem, ale mam rozum i rozsądek, wyobraźnię i potrafię tworzyć różne scenariusze, zależnie od zmiennych, potrafię logicznie myśleć i wyciągać wnioski. Nie trzeba być geniuszem by wiedzieć, że w walce WOT sprawdzi się co najwyżej na poziomie partyzantki. I uwierz mi, to wystarczy, aby być lepszym dowódcą od Maciara i jemu podobnych misiewiczów na wysokich, decyzyjnych stanowiskach.
  • Odpowiedz
@xandra: Potrafisz logicznie myśleć? Wyciągać wnioski? Nie. Jesteś jak reszta, która ma problem z analizą informacji i wyciąganiem obiektywnych wniosków. Dokonałaś analizy możliwości taktycznych i zadań przedstawionych przed WOT okiem eksperta od wojskowości? Nie. A więc wyciągasz wnioski na szybko, bez analizy, tak jak Ci ideologiczny punkt widzenia w głowie podpowie "bo PiS jest zły to WOT musi być #!$%@?". Inaczej mówiąc jesteś zbyt leniwa, aby choć na chwilę zastanowić się "A co jeśli się mylę? A może sezamus ma coś ciekawego do powiedzenia?".

Xandra zachowujesz się dokładnie po Januszowemu. Wyhamuj, weź oddech, odstaw ideologię na bok, a jest szansa, że zostaniesz człowiekiem wnikliwym.

Jedyne co zrobiłaś, to coś tam usłyszałaś, coś tam zobaczyłaś, ktoś coś se #!$%@?ł w internecie i ot całe Twoje wyciąganie
  • Odpowiedz
I co, do obrony takiego bajorka jak Bałtyk potrzebujesz floty


@maciejze: Tak, bo odcięcie cywilnego transportu morskiego może oznaczać być albo nie być. Możemy próbować atakować wrogie jednostki naszymi 30ma samolotami bojowymi, tylko, że w przypadku okrętów podwodnych to samolotami możemy to im nafikać ignorancie. Śmigłowców do zwalczania takich okrętów także racze nie mamy. Kolejny co się o lotniskowiec doczepił. Otóż Lotniskowiec był dla przykładu, i chyba żaden dowódca Marynarki
  • Odpowiedz
Mam IQ140 i nie robi to na mnie wrażenia, że Ci się wydaje, że coś wiesz i umiesz myśleć.


@sezamus: Nie zapomnij pochwalić się poziomem IQ, aaaj za późno xDDD

Moje źródło informacji to filmy dokumentalne i fabularne, książki, wiadomości, artykuły w internecie, historia. Maciar jest wariatem od brzózek, zamachów i sztucznej mgły, a jeszcze większym ten co go na to stanowisko mianował... Ale, ale, przecież to przydupas Rydzyka, jak
  • Odpowiedz
@xandra amerykańska gwardia narodowa walczyła w Afganistanie. Ich skuteczność bojowa była bardzo wysoka ze względu na wysokie kwalifikacje wzięte z cywila. Elektronicy, elektrycy łatwo ogarniali ajdiki. Piloci cywilni dokonywali cudów jako piloci gwardii. Myśliwi okazywali się świetnymi strzelcami wyborowymi, a kierowcy tirów, czy kurierzy, świetnymi kierowcami wozów bojowych. Budowlańcy ogarniali koparki i spychacze jak nikt inny.
  • Odpowiedz
@xandra: Nie wiem skąd Twój ból dupy o Wojska Obrony Terytorialnej, tak to już jest że najwięcej do powiedzenia na dany temat mają Ci co gówno o nim wiedzą. Czyżby jakiś chłopak z WOTów odrzucił Twoje zaloty, czy po prostu Cię nie przyjęli?
Jak już udostępniasz propagandowe gówno obrazki to się postaraj bardziej gdyż na zdjęciu jest jakaś klasa mundurowa, WOTy mają inny kolor beretów.
PS: I nie, nie należę
  • Odpowiedz
@sezamus: No właśnie, ale to jest oczywiste dla każdego przeszkolonego przez 2 tygodnie cywila z kwalifikacjami zawodowymi, nie trzeba do tego tworzyć kolejnej formacji wojskowej, przepraszam, paramilitarnej.
  • Odpowiedz
@xandra: Wyśmiewasz mnie w gimbusiarskim stylu. Słabo.
O WOT nie masz ŻADNEJ rzetelnej wiedzy, a wyrywasz się do kreowania opinii. Słabo.

Nie wiem co ma Antoni Macierewicz i i o. Rydzyk do poziomu wyszkolenia i zadań WOT.
Emocje Cię poniosły, bo tracisz merytoryczny grunt pod nogami. Oj słabo.
  • Odpowiedz
@sezamus: Nie w gimbusiarskim tylko w racjonalnym. Po co tworzyć formację, którą trzeba utrzymywać, jeśli można zrobić to w razie realnego zagrożenia, mam na myśli szkolenia właśnie wykwalifikowanych zawodowo cywili. A tak, zapomniałam, ci naprawdę wykwalifikowani już dawno wyjechali z Polski, więc to będzie problem. Dofinansowanie i realne ulepszanie wojska i sprzętu to powinno być podstawową sprawą. I szkolenia cywilów na takie ewentualności.
  • Odpowiedz
@fryferykkompot: Dobrze rozumiesz. Dofinasowanie armii i zwiększenie jej liczebności choćby o 20 tys, lepszy, nowocześniejszy sprzęt i przede wszystkim w większej ilości niż teraz. To się liczy, a nie cywile z bronią po krótkim przeszkoleniu, którymi można by się chwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz