Wpis z mikrobloga

WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\_(ツ)_/¯ A propos tego znaleziska i jednego z komentarzy.

Słusznie, ostatnio pod Kaliszem widziałem jak ćwiczyli, biegali i kucali pod małym laskiem, udawali obronę, ćwiczyli szyki bojowe - mieli takie (tu nie żart) plastikowe AK-47 z odpustu i granaty hukowe, z prawdziwych rzeczy mieli krótkofalówki - także jest bezpiecznie.

Na oddział składało się 4 z porządną otyłością, 3 panienki, reszta jakieś chuchra i w miarę wyglądający dowódca - instruktor bawiący się smartfonem a w ręce trzymał torebkę foliową z podgrzybkami- mam gdzieś nawet zdjęcia tej przezabawnej grupy. Także śpij spokojnie.


Wołam @tekbbar: możesz coś więcej napisać?
#wojna #wot #rosja #czarnyhumor #heheszki
xandra - WOT, wizualizacja genialności tego przedsięwzięcia... ¯\\(ツ)\/¯ A propos teg...

źródło: comment_nHrdc6ulxX9O2AqTZEv6qwbIaM9aoAP0.jpg

Pobierz
  • 374
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MariushxD: Powiedz mi jaki debil dopuścił do tego, by w jednym samolocie leciało aż tylu dowódców wojskowych na raz? Chodzi mi o wypadek CASY, albo który debil pozwolił lecieć prezydentowi i tylu wysokich rangą urzędnikom państwowym w jednym samolocie, po tym jak już straciliśmy tylu dowódców w takim wypadku, słucham? Przecież to są oczywiste środki ostrożności by razem nie latali, bo może wydarzyć się katastrofa, wystarczy odrobina wyobraźni... Ale przecież
  • Odpowiedz
@xandra: A skąd to pytanie do mnie? Czy ja się wypowiadałem o tym wcześniej? Bo sobie nie przypominam. Weź odstaw internety, bo widzę że masz jakieś urojenia i ci internet szkodzi. Po prostu czytam co piszesz i po cichu gnije, a ty marnujesz cały dzień udając eksperta xD
  • Odpowiedz
@xandra: To mniej więcej tak, jakbyś na jednym zdjęciu zestawiła młodych policjantów z Legionowa - dzieciaków wieku 22 lat, a drugim pokazała Cosa Nostrę lub chociaż nasz rodzimy Pruszków. Czy z tego miałoby wynikać, że prości policjanci nie są potrzebni? Zastanów się trochę, zanim coś wkleisz.

@StaryWilk Szereg krajów ma wojska terytorialne. Polecam sprawdzić do jakich zadań powołuje się te formacje.
  • Odpowiedz
@xandra: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja droga, w razie zagrożenia, to już jest za późno.

WOT powstał, aby zachęcić ludzi z cywila, którzy nie mieli możliwości służby i szkolenia w wojsku w ramach rezerwy lub NSR i służby kandydackiej. WOT umożliwia ludziom aktywnym zawodowo pogodzenie szkolenia wojskowego z obowiązkami wobec pracodawcy. WOT powinien powstać dawno temu jako uzupełnienie Sił Zbrojnych RP, podobnie jak gwardia narodowa czyni to w USA. W ramach gwardii narodowej istnieją nawet 2 bataliony sił specjalnych i też się szkolą weekendowo.

Liczba żołnierzy WOT, to na chwilę obecną ponad 16 tys. i ta liczba rośnie z miesiąca na
  • Odpowiedz
@MariushxD: Nie udaję eksperta, bo nim nie jestem, po prostu zadałam pytanie, wystarczy czasem chwilę pomyśleć, natomiast czyny naszych rządzących wyraźnie wskazują na to, że tego nie robią...

@fryferykkompot: Pewnie, że są potrzebni, tylko niektórzy, tacy nie dający sobie radę z zatrzymaniem agresywnego Seby spod klatki powinni raczej poszukać pracy gdzie indziej.
  • Odpowiedz
Xandra, no wychodzi z Ciebie taka "januszowata polskość


@sezamus: Ja myślę, że to z czystej głupoty - Ot wkleję sobie durny obrazek i zrobię bekę. A że sensu w tym nie ma żadnego...Ciekaw czy na tej samej zasadzie można śmiać się z policjantów drogówki przeciwstawiając ich mafiii czy narkobiznesowi...W Policji każdy ma ściśle określoną rolę.I tam samo w wojsku,
  • Odpowiedz
wystarczy czasem chwilę pomyśleć,


@xandra: Właśnie.
@StaryWilk
W przypadku konfliktu to wojsko ma szereg ról do wykonania i znaczną ich część mogą wykonać terytorialsi - organizacja aprowizacji, kierowanie ruchem, zadania Żandarmerii, logistyka, patrole w miastach, ochrona budynków i innych obiektów przed zwykłym rabunkiem.
  • Odpowiedz
@sezamus: Na tym polega żart, że się z kogoś, albo czegoś naśmiewa. Poza tym jest tam też tag #czarnyhumor

innych obiektów przed zwykłym rabunkiem.


@fryferykkompot: Yhm, czyli ludzie nie będą mogli zdobyć jedzenia, bo WOT tego przypilnuje, cywile mogą umierać z głodu w czasie wojny?
  • Odpowiedz
@StaryWilk: WP zostało zdemontowane przez Bogdana Klicha na polecenie Tuska, a wysłużyli się wtedy dożartym Komorowskim. Tak to wyglądało skoro chcesz już brnąć w politykę. Bogdan Klich zapoczątkował szereg nietrafionych, zwyczajnie głupich pomysłów.
  • Odpowiedz