Wpis z mikrobloga

Priorytety to priorytety więc nawet na lekko alkoholowy, imprezowo-koncertowy pobyt w Katowicach zaplanowałem dwa treningi

W sobotę stabilne single w okolicach 85-90%, acz z pewnymi brakami technicznymi.

Wczoraj lekko rwanie na wysoko 80kg (przy maksie w rwaniu 92.5kg)

Niezły prognostyk przed zawodami :-)

https://www.instagram.com/p/BqpomlMCUCw/

https://www.instagram.com/p/Bqku9HuhnvO/

#bertitrenuje #silownia #mikrokoksy #dwuboj
  • 25
@berti: ławka płaska/ uginanie na biceps / przysiad na bosu - dobrze kombinuje?
Zawsze mnie to ciekawi jak to działa. Bo tak No offence, nie wyglądasz na silnego na pierwszy rzut oka, ot taki mireczek sprzed komputera, a śledząc Twoje wpisy, wiem że dobry zawodnik jesteś.
@deshix Ilya Ilyin, rwanie 190, podrzut 246. Rekordzista świata przed resetem kategorii wagowych, nie przegrał chyba zawodów w dorosłej karierze, w trzech różnych kategoriach wagowych

Oczywiście wdupiony za koks, ale przecież wszyscy bioro ;-)
@berti: właśnie mnie to mega zawsze frapuje, ze siła to parametr mięśni, teoretycznie więcej mięśni = więcej siły, ale to w jedną stronę, bo już więcej siły != więcej mięśni
@deshix: na dwuboju to najbardziej chyba widać, chinczyki po 70 kg przenoszą takie ciężary ze głowa mała. No ale oni też pod sztangami spędzili całe życie
@berti: No i powszechna jest opinia, ze do zbudowania siły potrzebne jest zbudowanie masy, a do zbudowania dużej siły dużo masy. Co potwierdzają trojboisci w najwyższych kategoriach. Ale ci w niskich tez są cholernie silni. To samo ciężarowcy
@deshix trójbój i dwubój to trochę różne sporty. Wśród samych trójboistów panuje opinia, że to "sport for the rest of us" czyli dla ludzi, którzy nie są jakoś specjalnie utalentowani więc wybrali najprostszy możliwy sport, którego konkurencje są w innych dyscyplinach jedynie ćwiczeniami treningowym. Możliwie, że trójboiści mają wyższa tak zwaną siłę absolutną. Dwuboiści natomiast mają siłę, szybkość i niesamowitą sprawność ruchową na poziomie niemal gimnastyków.
@berti: No tak, masz podnieść jak najwiecej, praktycznie technika chyba nie jest oceniana. Jedyne zadanie to ruszyć jak najcięższego klamota.
Ale dla takiego normika, jak np ja, nie chcącego nigdzie startować, ćwiczącego dla siebie, dla poprawy własnych wyników, ogólnej siły, szeroko pojętej sprawności fizycznej, to taka ogólna siłownia oparta głównie na wielostawach ma chyba najwiecej sensu. Po co trenować dwubój olimpijski, skoro i tak nigdy nie wystartuje. No chyba ze dla
@deshix np siedząc długo przy biurku "zamykasz" cały przód klatki piersiowej, chodzisz przygarbiony. Z tego na starość wynikają problemy. I teraz zobacz czego wymaga od Ciebie rwanie. Pełnej mobilności w odcinku piersiowym. Robisz nie tylko rwanie, ale musisz też przygotować do tego ciało różnymi ćwiczeniami. Takie ćwiczenia dają dużo sprawności i niwelują pewne problemy wynikające z dzisiejszego trybu funkcjonowania człowieka.
Trójboiści też mają problemy z przykurczoną klatką i przodem barków. Ćwicząc wielostawy