Wpis z mikrobloga

  • 1689
#zolnierzewykleci Moja babcia jak dowiedziała się jakis czas temu, że beda w szkolach promowac postawe zolnierzy wykletych to pytala: Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?
  • 241
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja przeciwstawiam się wybielaniu grupy o co najmniej w wielu wypadkach dwuznacznych postawach - chyba jasno o tym pisze w kolejnych komentarzach, nie?
  • Odpowiedz
@stjimmy: Z twoich usta chochoł oznacza że trafiłem w punkt. Teraz idź spójrz w lustro czy wszystko gra po porównaniu wyklętych do UPA. Jak gra to polecam odwiedzić grób Bandery w ukochanych Niemcach
  • Odpowiedz
Ja przeciwstawiam się wybielaniu grupy o co najmniej w wielu wypadkach dwuznacznych postawach - chyba jasno o tym pisze w kolejnych komentarzach, nie?


@kaczor: xD sprzeciwiam się wybielaniu pakując wszystkich do worka "złodzieje i gwałciciele" i napieprzając 50 komentarzy w których bronię tego wyobrażenia.
  • Odpowiedz
@stjimmy: @ediz4: ciekawy wątek, chyba wiem o co chodzi - słowo klucz to Obiektywizm - ocena narodowowyzwoleńcza jest wolna od obiektywizmu i można ją kształtować zależnie od punktu widzenia np. dziś krzyczą patrioci - Ukraina to kraj bez korzeni rozbiory! Donbas Rosjanom a nam Lwów, UPA srupa itd. a gdy wspomni się, że w Europie w 1918 mówiono, że Polska to bękart traktatu Wersalskiego a 50k Polaków współpracowało
  • Odpowiedz
Teraz idź spójrz w lustro czy wszystko gra po porównaniu wyklętych do UPA


@ediz4: typie, ja nawet ich nie porównywałem. Tylko słowa szarego subopa o tym, że jakiś bandyta z ŻW ma prawo zabijać dzieciaków innych osób które on uznał za bandytę

. Jak gra to polecam odwiedzić grób Bandery w ukochanych
  • Odpowiedz
@B0RG: Jestes psychopatycznym morderca, jesli uwazasz, ze zbrodnia na niewinnej rodzinie jest usprawiedliwiona. Oczywscie dlatego tez ZW sa bydlem i smieciem, dlatego, ze mieli taka logike wlasnie. Sam widzisz, ze z bohaterstwem mozna przegiac, a fanatyzm pozwala czynic zbrodnie w dobrej wierze. Jestes godny pogardy.

Oczywiscie nic bys sam nie zrobil, bo nie masz jajeczek, od coebie nawet zolnierz przeklety jest bardziej odwazny.
  • Odpowiedz
Synek powiedział jej, że to są bohaterowie, bo woleli walczeć niż tchórzyć

Jestem z niego dumny


@Kopamatakawapl: Synek dobrze  że wykazuje się odwagą, ale to trzeba rozsądnie pokierować. Martwi twoja duma, bo to nie jest takie jednowymiarowe. Jak synek dorośnie, pójdzie do woja i ogłosi że leci na misję gdzieś na drugi koniec świata bo woli walczyć niż tchórzyć to też będziesz dumny?
  • Odpowiedz
@kaczor babci mogła propaganda wmówić takie rzeczy, moja dla odmiany mówi że za komuny żyło się najlepiej, a była zwykłą rolniczką. Pytanie po co robić gównoburzę i skłócać ludzi? Większość tych oskarżeń jest z dupy wyjęta.
  • Odpowiedz
a 50k Polaków współpracowało z III Rzeszą to jesteś zdrajcą


@kaczor: rozwiń temat

ciekawy wątek, chyba wiem o co chodzi - słowo klucz to Obiektywizm....

Nudy. Przyłapany na hipokryzji zmieniasz temat i starasz się z drugiej strony zrobić tą nieobiektywną. Kolega wyżej jak i JA nigdzie nie twierdzimy że nie popełniano przestępstw a Ty dalej tworzysz
  • Odpowiedz
O proszę, widać że większość tutaj tych matołów nademną nie słyszała nigdy o tzw. bandach pozorowanych czyli zwykłych kryminalistach wyposażonych przez sowietów w broń i mundury niepodległościowców. Ich jedynym zadaniem było sianie spustoszenia na wsiach i tworzenie złego obrazu organizacjom niepodległościowym. UB oraz Informacja Wojskowa znała się na rzeczy i dlatego teraz mamy takie efekty że w 2018 roku są ludzie którzy mówią że wyklęci zabijali chłopów na podlasiu.


@Axis_of_Resistance: takich jednostek było 8, istniały przy każdej formacji wojskowej i urzędzie zajmującym się partyzantką - UB, KBW, itp, ale co tępe gimby z wykopu mogłyby o tym wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten wątek to zasadniczo jedno wielkie samozaoranie
  • Odpowiedz
Z NSZ współpracowały całe wsie, większość osób rekrutowała się z takiego prostego chłopstwa i we wsiach mieli znajomych, rodziny, krewnych, bądź takowych mieli inni żołnierze NSZ.


@spluczka: To jest właśnie największa luka w tej ich narracji, że to był "pański opór" przeciwko porządnej władzy a tak naprawdę powstanie antykomunistyczne było w większości powstaniem ludowym, chłopskim.
  • Odpowiedz
@spluczka: Nawet Stalin wiedział że sytuacja towarzyszy w polsce była słaba. Zresztą sam mówił im że gdyby nie związek radziecki to by reakcja ich czapkami nakryła. I dlatego nkwd i smiersh musiał tu ostro wziać się za niepodległościowców bo by im polska wypadła z koszyka krajów demokracji ludowej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@raceman powedz mi kolego wykopku, ty i podobni tobie czujecie sie lepsi jak ludzi anonimowo wyzywacie od UB czy tym co wam do łba akurat strzeli? Jestem ciekawy jaki jest twoj motyw, cel? Dostajesz za to kase? Albo sie dowartosciowujesz? Jestes samotnym renegatem w walce o wielka lechie? Czy jestes zwyczajnym seba z koszulka ze sprofanowanym godlem narodowym? Ja nie jestem anonimowy, moja rodzina tez nie, 3 kliki dzielily cie od
  • Odpowiedz