Wpis z mikrobloga

  • 1689
#zolnierzewykleci Moja babcia jak dowiedziała się jakis czas temu, że beda w szkolach promowac postawe zolnierzy wykletych to pytala: Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?
  • 241
  • Odpowiedz
@B0RG: ok ... no to chyba możemy zakończyć dyskusję i mamy konkluzję ... mordowanie dzieci jest OK w imię MOJEJ ideologii ... brawo ... to ja wolę być zdrajcą w takim układzie
  • Odpowiedz
@kaczor moja 92 letnia babcia zawsze mi mówi, że w ciągu dnia jedzenie zabierali im Niemcy a w nocy partyzanci, ale dało się przeżyć, za to jak Rosjanie przeszli to nie zostało im nic.
  • Odpowiedz
@kaczor: "Bezpieka nie radziła sobie ze zgrupowaniem Żubryda, bo dowódca cieszył się popularnością wśród miejscowej ludności głównie dlatego, że chronił ją przed atakami bojówek UPA. Znane też było bezwzględne postępowanie Żubryda wobec agentów i konfidentów MO i UB, na których często własnoręcznie wykonywał wyroki śmierci. Kolejnym jego atutem było to, że miał swój wywiad w urzędach państwowych, a nawet w PUBP w Sanoku (wtyczką była sekretarka Jadwiga Moskalówna). Żubryd z
  • Odpowiedz
@B0RG: "ale czy donosicielstwo i wydawanie na śmierć NIEWINNYCH ludzi jest OK?! " a to niemowlaki wydają i są donosicielami? k... z logiki i tyle
  • Odpowiedz
@kaczor: ja wiem, że nie - ale to byli bliscy bandyty, których on chronił - ich śmierć na pewno była odpowiednią karą. Przykro mi, że dzieci musiały ginąć, ale winnym nie byli strzelający tylko ci, którzy ich do takich czynów zmusili swoim serwilizmem wobec nazistowskiego okupanta. + Przypominam - to była wojna, nierówna walka z o wiele silniejszym i brutalniejszym przeciwnikiem! Ilu ludzi, ile dzieci pomordowało sowieckie bydło do spóły
  • Odpowiedz
Wszystko nieprawda, co się nie zgadza z ideologią. Historycy kłamią, przekazy rodzinne kłamią, wszyscy kłamią. xD


@Andreth: Teraz historycy i przekazy rodzinne xD Zapodaj jakis tekst IPN o tym twoim wymyślonym na poczekaniu krewnym. Bo ja mam krewnego co jednym ciosem położył 5 tatarów. Wiem bo przekazy rodzinne tak mówią.

Zatem?


@Andreth: To chyba nie do mnie.
  • Odpowiedz
@B0RG ciekaw jestem co bys powiedział, gdyby złapała cię grupa kiboli i okradla ciebie i twoja rodzinę w imie swojej ideologii. A na koniec jakis gowniarz pisał wysrywy o tym, że ci się tak należało.
  • Odpowiedz
@ediz4: przecież podobny argument może zastosować fan Bandery - krewni wrogiego wobec państwa ukraińskiego zasługiwali na śmierć ( i nie tylko polskie, ale ukraińskie też). A kryterium bandyty? Jakoś się dobierze, w końcu każdy ma swoje
  • Odpowiedz
@B0RG:

Na #!$%@? to spłycanie tematu


Przecież to Ty cały czas spłycasz i upraszczasz temat aby nie okazało się że większość hehe wyklętych to zwykli bandyci, do tego skaczesz z tematu na temat i stosujesz absurdalne porównania.

@B0RG:
  • Odpowiedz
Idź ty się #!$%@? w ten swój pusty jak meczet nocą łeb.


@B0RG: merytorycznie.
Ale nawet nie zrozumiałeś co napisałem - jeśli UPA stosowało kryterium, że zabijać dzieci rzekomych "polskich bandytów" to be, a jak ŻW zabijały dzieci rzekomych "sowieckich bandytów" to już ok?
  • Odpowiedz
@stjimmy: jakiego państwa Ukraińskiego xD Może to Cię zdziwi ale banderowcy to stosowali kryterium narodowościowe - nie interesowało ich kto ma jakie podejście do nieistniejącego państwa. Tak samo mordowali Polaków, Żydów, Węgrów itp.

A kryterium bandyty? Jakoś się dobierze, w końcu każdy ma swoje....

No mi się wydaje że jednak nie

Bandyta – osoba dokonująca napadów lub morderstw, przestępca....
  • Odpowiedz