Wpis z mikrobloga

  • 1689
#zolnierzewykleci Moja babcia jak dowiedziała się jakis czas temu, że beda w szkolach promowac postawe zolnierzy wykletych to pytala: Czy to znaczy , ze beda uczyc krasc zboze i gwalcic dziewczyny?
  • 241
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@crest najgorsza jest pierwsza konfrontacja z faktami .... po polaku malym, reducie ordona, mitach powstan, wojny 1920, AK itd. W pewnym wieku okazuje sie ze szukamy wiecej i odkrywamy drugie dno ktore mowi ze ludzie nie byli krystaliczni, ze zlo nie ma narodowosci i pojawia sie w sercu czlowieka niezaleznie od tego co wyznaje i w kogo twierdzi ze wierzy lub nie ... mozna ta prawde odrzucic i tonac w tych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@crest w augustowie przed wojna krazyla historia ze zydzi morduja polskie dzieci wzial sie stad ze lekaz zyd przeprowadzil operacje przepuchliny jednemu chlopakowi ale kazal potem sachowac post przez jakis czas, matka nawpychala w dzieciaka kapusty a ten zmarl ...no i kto byl winowajca w oczach ludu? Pradziadek jako policjant odbieral zeznania obu stron stad znamy fakty.
  • Odpowiedz
@kaczor Jak to nie ma narodowości? Niemcy? Ukraińcy? Ruskie? Można tak wymieniać narodami przez bardzo długi czas, a każdy jeden ma inne zbrodnie za uszami. Szkoda, że babcia jedyne co zapamiętała to kradzieże oraz gwałty.
  • Odpowiedz
to jak twoja babka z ub


@raceman: Skoro tak twierdzisz wspaniały patrioto myślą nieskalany to tak zapewne jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisz jeszcze kilka razy o UB, dowiedziesz że nie masz nic konkretnego do przekazania xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@crest na podlasiu tak jakos wyszlo, wiekszosc tak to pamieta ... i jak slysze zo to byla manipulacja sowietow albo wszyscy doznali zbiorowej paranoii to zalamuje rece, tak jak juz mowilem czesc z nich to byli lokalne chlopaki ...
  • Odpowiedz
@kaczor dziadek mojego kumpla walczyl w BCh. Zrezygnował po pewnej akcji (jego brat zostal). Mianowicie obrabowali dawny dworek, zlupili go doszczetnie. Po tym stwierdził, ze nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Ale oczywiście w oczach prawilnych wykopów z bluzami husarii, to na pewno klamstwo albo ubecja. Przecież Polacy to naród wybrany.
  • Odpowiedz
Ale oczywiście w oczach prawilnych wykopów z bluzami husarii, to na pewno klamstwo albo ubecja. Przecież Polacy to naród wybrany.


@kocurowy: To pewnie była jakaś pozorowana banda, Sowieci zastąpili prawilnych Polaków krwiożerczymi klonami aby nikt się nie zorientował że jacyś nieznani ludzie grasują po okolicy xD
  • Odpowiedz
Zapodaj jakis tekst IPN o tym twoim wymyślonym na poczekaniu krewnym.


@ediz4: Skąd ten sceptycyzm? Tobie się zdaje, że ci cali "wyklęci" to propagandowa bujda? xD Otóż oczywiście skala jest bujdą, ale ci ludzie, z potrzaskanym życiem, często zdesperowani i zdemoralizowani przez wojnę istnieli naprawdę. I mieli rodziny. (A ja mam ciekawą historię rodzinną z obu stron i sporo o niej wiem).
  • Odpowiedz