Wpis z mikrobloga

  • 1131
Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami wbijam im do głowy, żeby nie zostawiali pustych miejsc w zadaniach, jak nie wiedzą, to niech kombinują. Jeden z moich ulubieńców się troszkę nie bardzo nauczył, ale za to kombinował cudownie!
3. rodzeństwo - two children (0pkt)
4. krewny - bloodly ( dobrze kombinował, ale 0pkt)
A teraz HITY!
16. pogrzeb - visit graves ( na pogrzebie odwiedza się groby) ( za ten dopisek dałem 0.5pkt( ͡º ͜ʖ͡º))
19. Małżeństwo - husband and wife ( dałem 1pkt;) )
I mòj faworyt:
21. w ciąży - with very young child in body ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ( dałem 0.5pkt i salwę śmiechu! )
Doliczając do tego fakt że "nie zauważyłem" kilku mniejszych błędów gościu dostał 4- choć się nie uczył.
Szanuję!
#heheszki #truestory #szkola #angielski #pracbaza
qjava - Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami w...

źródło: comment_CO5xzGgkgPNzcYBOscvgs6Xq8x0mQgnX.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
via Android
  • 8
@ba4t zazwyczaj tak robię, ale czasami chcą żebym im sprawdził przed końcem lekcji, to jadę na szybko. Ale masz rację, powinno się;)
  • Odpowiedz
@qjava nie szanuję. sprawdzałem kartkówki z angielskiego i przykro było mi wstawiać 1, ale takie ocenianie motywuje do olewania nauki, bo, hehe, nauczyciel taki luzak zawsze jakiegoś punkta da XdXd fajnie, że potrafi to opisać i jak trzeba, to się z kimś dogada, ale to nie poziom angielskiego, który pomoże mu w przyszłości (już pomijając kwestie egzaminów)
  • Odpowiedz
via Android
  • 88
@Iliilllillilillili NIE zgadzam się absolutnie! Teraz na egzaminie klas 8 w przeciwieństwie do gimnazjalnego jest sporo zadań z łukami, gdzie trzeba samemu je uzupełnić i takie myślenie na zasadzie - wpisać cokolwiek może się przydać. Czasami w kluczy do zadań egzaminacyjnych są po 2-3 rozwiązania, a dzieciaki wymyślają jeszcze z kolejne dwa całkiem logiczne i poprawne.
Po drugie to, że nie zna jakiegoś słówka nie może go blokować, a powinno uruchomić
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: język nie polega na wkuwaniu słówek których się zapomni po 2 dniach, tylko na dogadaniu się i kombinowaniu jeśli zapomnisz słów, uwierz że każdy native english by zrozumiał o co chodziło by komuś gdyby powiedział "with very young child in body"
  • Odpowiedz
@Iliilllillilillili: To jest dokładnie ten sposób nauczania angielskiego, który pomoże mu się dogadać w przyszłości - jak z kimś rozmawiasz luźno, to ma naprawdę #!$%@? czy dobrze umiesz mówić czy nie, bylebyś umiał przekazać o co ci chodzi XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@qjava: z jednej strony szanuje za podejście, z drugiej jednak hejtuję, strony kwintesencja polskiego szkolnictwa, wkuwanie słówek. Znałem takich, że słówek same 6, a zdania nie potrafili skleić z tych wykutych słówek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dudi_ ale zobacz, nauka słówek jednak pomaga w takich umiejętnościach jak: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie. Nie każdy jest w stanie opanować różnice pomiędzy Present Perfect a Past Simple ( różnych mam uczniów) ale każdy może nauczyć się słówek, z których część kiedyś mu się przyda!
  • Odpowiedz
zapomniałes jak jest rozrzutnik do gnoju


@sielkunczik: Strzelałem, że "manure dispenser", słownik mówi, że manure/muck spreader. Spread za bardzo mi się kojarzy z kanapkami i masłem, więc o tym nie pomyślałem, choć w sumie ma szersze znaczenie. Ale mam na tyle intuicji w angielskim, że czułem, że to też będzie wyrażenie złożone z kilku słów, podobnie jak w polskim, więc tutaj tym lepiej działa metoda tego dzieciaka.
  • Odpowiedz