Wpis z mikrobloga

  • 1131
Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami wbijam im do głowy, żeby nie zostawiali pustych miejsc w zadaniach, jak nie wiedzą, to niech kombinują. Jeden z moich ulubieńców się troszkę nie bardzo nauczył, ale za to kombinował cudownie!
3. rodzeństwo - two children (0pkt)
4. krewny - bloodly ( dobrze kombinował, ale 0pkt)
A teraz HITY!
16. pogrzeb - visit graves ( na pogrzebie odwiedza się groby) ( za ten dopisek dałem 0.5pkt( ͡º ͜ʖ͡º))
19. Małżeństwo - husband and wife ( dałem 1pkt;) )
I mòj faworyt:
21. w ciąży - with very young child in body ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ( dałem 0.5pkt i salwę śmiechu! )
Doliczając do tego fakt że "nie zauważyłem" kilku mniejszych błędów gościu dostał 4- choć się nie uczył.
Szanuję!
#heheszki #truestory #szkola #angielski #pracbaza
qjava - Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami w...

źródło: comment_CO5xzGgkgPNzcYBOscvgs6Xq8x0mQgnX.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@DrEisLodreip: ale o co się #!$%@?? Akurat jeśli o naukę języka chodzi to bardzo dobrze, że OP nagradza takie "kombinowanie". W rozmowie z obcokrajowcem mu się to przyda, jeśli zapomni danego słówka, będzie umiał je zastąpić innym/innymi, lub inaczej wytłumaczyć o co mu chodzi. Liczy się efekt, żeby rozmówca nas zrozumiał.
  • Odpowiedz
@srul2016: No tak. Gdy znajdzie się w sytuacji gdzie trzeba się dogadać i zapomni słowa które akurat potrzebuje to zamiast opisowo wyjaśnić o co mu chodzi powinien szukać w słowniku albo najlepiej się popłakać że na lekcji nie uważał xD
  • Odpowiedz