Wpis z mikrobloga

  • 1131
Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami wbijam im do głowy, żeby nie zostawiali pustych miejsc w zadaniach, jak nie wiedzą, to niech kombinują. Jeden z moich ulubieńców się troszkę nie bardzo nauczył, ale za to kombinował cudownie!
3. rodzeństwo - two children (0pkt)
4. krewny - bloodly ( dobrze kombinował, ale 0pkt)
A teraz HITY!
16. pogrzeb - visit graves ( na pogrzebie odwiedza się groby) ( za ten dopisek dałem 0.5pkt( ͡º ͜ʖ͡º))
19. Małżeństwo - husband and wife ( dałem 1pkt;) )
I mòj faworyt:
21. w ciąży - with very young child in body ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ( dałem 0.5pkt i salwę śmiechu! )
Doliczając do tego fakt że "nie zauważyłem" kilku mniejszych błędów gościu dostał 4- choć się nie uczył.
Szanuję!
#heheszki #truestory #szkola #angielski #pracbaza
qjava - Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami w...

źródło: comment_CO5xzGgkgPNzcYBOscvgs6Xq8x0mQgnX.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
@eshabe ale co jest praktyczna umiejetnoscia? ze dziecko w 8 klasie zatrzymalo sie w zerowce i zna slowka typu "with child in body" zamiast "pregnant"? chcesz robic z uczniow debili, bo nie dawales sobie rady z nauczeniem sie slowek? czy Ty rozumiesz, ze takie testy sa wlasnie po to, zeby nauczyc Cie SLOWNICTWA, a nie kolezenskich rozmowek? od tego ostatniego masz konwersacje w parach albo sluchanie dialogow, ale wiem, lepiej swoje
  • Odpowiedz
Doliczając do tego fakt że "nie zauważyłem" kilku mniejszych błędów gościu dostał 4- choć się nie uczył.


@qjava: Potem idą takie kapcie na studia i do roboty i "sef nie ksycy ja nie panimaju" po angielsku do visiting menago.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iliilllillilillili: Tak się składa, że miałem same piątki z angielskiego, no czasem jakaś czwórka wpadła. Wyuczyłem się tych wszystkich czasów, chociaż nie wiem po co się uczyć nawet tych prawie w ogóle nie używanych. Takie coś to może być na studiach z filologii angielskiej, a nie marnuje się na to czas w szkole.

Co mi z tego wszystkiego, jak dziś ”boję" się mówić po angielsku, bo może zrobię błąd gramatyczny
  • Odpowiedz
@qjava: nauka języka to wbrew powtarzanej w kółko tezie przedmówców, nie tylko umiejętność "dogadania się", a w tym konkretnym przypadku dla mnie to sprawa czarno-biała, umiesz przetłumaczyć słówko lub nie. Zresztą argument o dogadywaniu się jest błędny u podstaw, bo żeby uczeń opisał innymi słowami coś, czego się nie nauczył, to przecież musiał nauczyć się najpierw tych słów, których użył ¯\_(ツ)_/¯ Ogólnie to brzmicie jak osoby, dla których język angielski
  • Odpowiedz
@ffrankowski: czasami to działa, a czasami nie. polacy mają tendencję do tłumaczenia polskiego na angielski słowo w słowo, a to powoduje, że mimo usilnych starań, brytole i inne nacje z angielskim jako główny język, nie bardzo kumają o co chodzi.
także kombinowanie jest ważne, ale niektóre zasady trzeba znać.
  • Odpowiedz
@qjava: ogólnie zajebista metoda. Nie raz w realu musiałem kombinować kiedy zapomniałem danego słówka. Bardzo to przydatne. Zamiast 2 zdań używałem 5ciu z podstawowym słownictwem, ale dla osoby, której rodowitym językiem był chiński taka wypowiedź była bardziej zrozumiała niż te 2 zdania z wyszukanym słownictwem
  • Odpowiedz
  • 2
@qjava Docenianie to jedno ale 4- za tyle błędów, nawet tych zaznaczonych przez ciebie jako poprawne to inny problem. Uczysz dziecko, że brak systematycznej nauki mu na dobre wychodzi gdyż i tak to 4 wyciągnie.
  • Odpowiedz
@qjava: Stwórz jakiś tag, gdzie będziesz wstawiać przykładowe kartkówki! Z chęcią przypomnę sobie kilka słówek. Parę lat już minęło i z głowy trochę wyleciało, a takie podstawy się przydają np. w pracy, gdzie pytają co ile kosztuje, a ja się zastanawiam potem czy oby na pewno dobrze odpowiedziałem :/

I spoko podejście do kombinowania. Identycznie robiłem w szkole jak słówka zapomniałem, ale nauczyciele tego nie doceniali, albo bardzo rzadko. Inna
  • Odpowiedz