Wpis z mikrobloga

  • 1131
Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami wbijam im do głowy, żeby nie zostawiali pustych miejsc w zadaniach, jak nie wiedzą, to niech kombinują. Jeden z moich ulubieńców się troszkę nie bardzo nauczył, ale za to kombinował cudownie!
3. rodzeństwo - two children (0pkt)
4. krewny - bloodly ( dobrze kombinował, ale 0pkt)
A teraz HITY!
16. pogrzeb - visit graves ( na pogrzebie odwiedza się groby) ( za ten dopisek dałem 0.5pkt( ͡º ͜ʖ͡º))
19. Małżeństwo - husband and wife ( dałem 1pkt;) )
I mòj faworyt:
21. w ciąży - with very young child in body ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) ( dałem 0.5pkt i salwę śmiechu! )
Doliczając do tego fakt że "nie zauważyłem" kilku mniejszych błędów gościu dostał 4- choć się nie uczył.
Szanuję!
#heheszki #truestory #szkola #angielski #pracbaza
qjava - Dziś w 8b kartkówka ze słówek. Jako, że egzamin zbliża się wielkimi krokami w...

źródło: comment_CO5xzGgkgPNzcYBOscvgs6Xq8x0mQgnX.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
A teraz HITY!


@qjava: na maturze trzeba było napisać ogłoszenie, że zgubiłem kurtkę i na znalazce czeka nagroda. Zapomniałem jak jest po niemiecku najważniejsze słowo w tym zadaniu "zgubić". Napisałem:


Zaliczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jak nie wiesz jak jest przykładowo ładowarka do telefonu (phone charger ) lub (charger mozesz powiedziec ,, thing which you charge phone

@Lubie_Pizze: O jak #!$%@? śmiechłem :D Już słabiej się chyba nie dało tego argumentować.

To, że native speakerzy kaleczą język (w każdym kraju to norma), nie jest powodem, żeby być niechlujem.

@BrockLanders: Dokładnie to. Wystarczy popatrzeć, jak Polacy piszą i mówią w języku polskim.
  • Odpowiedz
@Lubie_Pizze: No dobra, ale mogłaś dać naprawdę każdy inny przykład i byłby lepszy, a nie że ktoś zapomina, jak jest ładowarka do telefonu i mówi „that thing that charges phone”. Przecież ta definicja zawiera w sobie to wyrażenie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pangia @Lubie_Pizze moim uczniom mówię, że język jest narzędziem który służy do uzyskania określonych celów - podobnie jak młotek. Każdy powinien umieć wbijać gwoździe, ale nie każdy musi być i nie każdy bedzie Paganinim młotka! Na jednej lekcji masz zespół klasowy złożony z małych ambitnych majsterkowiczów, gości z dwiema lewymi rękami i kilku gości zupełnie bez rąk. Ciężko jest to wypośrodkować, ale trzeba próbować...
  • Odpowiedz
@qjava: Zawyżając oceny uczniom, którzy niewiele umieją raczej takieg efektu nie osiągniesz, bo tak jak mówiłem, ci, którzy rzeczywiście umieją, będą na ciebie #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pangia ci którzy umieją dostają 5. Ten też zazwyczaj dostaje, ale tutaj , uważam że relatywnie skutecznie poradził sobie korzystając z innych zasobów, co może mu się przydać tak aby życiu, jak i na egzaminie, co zresztą przytaczał @Wychwalany
  • Odpowiedz
@qjava: u nas kiedyś nauczycielka zrobiła kartkówkę ze słówek i w pierwszym zadaniu było: przetłumacz na polski. Cztery ostatnie jej chyba przeskoczyły z drugiego bo były po polsku, ale polecenie jasne, co nie? Wszyscy dostaliśmy 1 xD Bo na pewno wiedzieliśmy o co chodzi i specjalnie napisaliśmy z polskiego na polski
  • Odpowiedz