Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@orzeszkowakrolowa: wszystko OK, ale:

I ktos by na pewno przygarnal i kochal.


wtedy na pewno nie byłoby domów dziecka. Ale są.

Uklad hormonalny moze oszalec. W jednej chwili moze byc szczesliwa i kochac dziecko w drugiej chciec sie zabic bo przerasta ja calkowite przemeblowanie w zyciu. Moze poklocic sie z ojcem dziecka. On moze wyjsc i trzasnac drzwiami i wtedy decyzja o aborcji moze byc calkowicie chwilowa i wynikiem jednego zdarzenia.
@biliard No nie, powszechnie przyjmuje się, że kluczowymi oznakami ludzkiego życia są właśnie fale mózgowe. Tak się określa zgon, na tym opiera się transplantologia.
Co do świadomości - zgoda na zakończenie ludzkiego życia w oparciu o to kryterium to absurd. Pomijając ludzi w śpiączce i małe dzieci, to (żart) wyeliminowałbyś sporą część społeczeństwa.
@spere: ja nie mowie ze wszystkie kobiety maja traume. A co do niebieskich kazdy jest inny. Moj wyszedl trzaskajac drzwiami i wrocil za pare dni. Najgorzej ze bylismy na wakacjach. Bylam w 5 tyg ciazy. ¯\_(ツ)_/¯ moze niezly dupek z niego, ale ja tez lekka wtedy nie bylam bo ciaza nieplanowana i trzeba sie bylo ostro zmobilizowac i uciac piekna studencka dekadencje z dnia na dzien.
Muslalm dopuscic wtedy mysl ze
juz dementuje. Widzialam badania ktore pokazuja ze lekarze zajmujacy sie aborcjami na zyczenie - tymi poznymi (do wczesnych wystarczy wziac tabletke i usiasc na kiblu) duzo duzo czesciej popadaja w nalogi w typie alkoholu i narkotykow i maja generalnie spieprzone zycia


@orzeszkowakrolowa: Pokaż te badania. Bo już widziałem "badania" udowadniające, że homoseksualiści częściej są pedofilami, albo o syndromie poaborcyjnym, albo szkodliwości szczepionek lub GMO. Albo są to skompromitowane i stare badania,
@raczej_schizotypal: Nie, z kościołem łączy mnie tylko chrzest, ale to przez lenistwo, ponieważ nie chce mi się iść do kościoła dokonywać aktu apostazji no i w sumie to w niczym mi ten chrzest nie przeszkadza. Na papieża mam wywalone, chociaż nie ukrywam że jest gorszy od Benka, bo tamten to chociaż dobre teksty pisał, a Franciszka to w sumie tylko jedną pracę czytałem.
@szybki_zuk: nastepny czlowiek bananowego swiata.
Aborcji dokonuje sie na kazdym etapie rozwoju zarowno plodu jak i zarodka. Tylko prawo danego kraju decyduje kiedy mozna.
Pozne aborcje dokonuje sie wywolujac porod albo wyciagajac dziecko. Pozne aborcje sa gdzieniegdzie na swiecie dozwolone do 9 miesiaca wiec w zasadzie na 3kg noworodkach tez. W UK aborcji dokonuje sie do 6 miesiaca. W 6 miesiacu dziecko jest juz wieksze od dloni, wiec nie da sie
@pietrek_kogucik: #rakcontent

Do wszystkich obrońców życia- nie musicie zaglądać dorosłym kobietom w majtki. Jeśli chcecie bronić życie to pomóżcie dzieciakom z domów dziecka, niepełnosprawnym, w hospicjach, z fasem, albo tym gorzej sytuowanym a nie płodom bez wykształconego układu nerwowego.
@pokokoko1: ja pomagam wlasnie takim dzieciom zawodowo jak wyzej napisalam i to jest psychicznie obciazajaca praca i sama wybralam taka prace bo lubie pracowac z ludzmi i poprawiac jakosc ich zycia.
Mimo to uwazam ze jak kobita jest w ciazy w takiej Polsce, nie jest niepelnoletnia ano uposledzona to jest w ciazy na wlasne zyczenie. Ladnie to tak zachowywac sie nieodpowiedzialnie i bzikac sie z kim popadnie a pozniej kazac innym
nastepny czlowiek bananowego swiata.


@orzeszkowakrolowa: Napisała osoba, która twierdzi, że ciąża jest spoko dla wszystkich i żadna kobieta nie poniesie poważnego uszczerbku jeśli będzie zmuszona donosić ciążę xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Aborcji dokonuje sie na kazdym etapie rozwoju zarowno plodu jak i zarodka. Tylko prawo danego kraju decyduje kiedy mozna.


@orzeszkowakrolowa: Ale po co rozmawiać o aborcji w 9 miesiacu? W Polsce aborcja jest do 12 tygodnia i to jest raczej domyślne w
Mimo to uwazam ze jak kobita jest w ciazy w takiej Polsce, nie jest niepelnoletnia ano uposledzona to jest w ciazy na wlasne zyczenie.


@orzeszkowakrolowa: Nie, nie zawsze jest. A nawet jesli popełniła błąd to nie możesz traktować posiadania dziecka jako kary xDDDD Już nie mówiąc o tym, że nie ma się wpływu np. na to, że dziecko będzie chore.

Ladnie to tak zachowywac sie nieodpowiedzialnie i bzikac sie z kim
Moga sobie wycinac macice jak maja ochote. Ale z aborcja jest ten problem ze w ich ciele zyje cialo, kotore nie jest ich i nie jest nimi. To cialo jest tez w polowie stworzone z genow jakiegos mezczyzny. Czemu ojciec nie ma zazwyczaj nic do powiedzenia?


@orzeszkowakrolowa: Bo ojciec nie jest w ciąży.

Szkoda dziecka a nie matek


@orzeszkowakrolowa: Ale jak zrobisz aborcje na zarodku to nigdy nie bedzie dziecka,
@szybki_zuk: jestes smutnym czlowiekiem. Z tych wspolczesnych bezuczuciowych frustratow. Je wszyscy sa tacy jak ty freethnkerze.
A co do aborcji na zyczenie.
to ze jakas lafirynda bedzie sie gzic na dyskotece a poz iej skrobac za pieniadze podatnika. Czy mnie to obchodzi. Tak bo to tez moje pieniadze wolalabym zeby placila ze swoich jak cos. No i oczywiscie o antykoncepcji jedna z druga i trzecia idiotka nie pomysli bo zawsze sie
masz jakieś źródło? I w którym momencie według Ciebie dziecko staje się świadome?

@biliard: Oczywiście, że tego nie wiadomo. Natomiast wszystko wskazuje na to, że świadomość bez odpowiedniej komplikacji kory nie występuje. Dlatego uważam, że - właśnie na wszelki wypadek - warto przyjąć moment nieco wcześniejszy niż narodziny (choć z racji ekspozycji na bodźce zewnętrzne po tym momencie komplikacja mózgu się znacznie pogłębia).
jestes smutnym czlowiekiem


@orzeszkowakrolowa: Wręcz przeciwnie. Natomiast ty jestes niedoedukowana. A to już ma wpływ na dyskusję.

Z tych wspolczesnych bezuczuciowych frustratow. Je wszyscy sa tacy jak ty freethnkerze.


@orzeszkowakrolowa: Zamiast bajek stawiam na fakty - o nie jestem bezuczuciowy xD

A co do aborcji na zyczenie.

to ze jakas lafirynda bedzie sie gzic na dyskotece a poz iej skrobac za pieniadze podatnika.


@orzeszkowakrolowa: To ty tu pokazujesz bezuczuciowość
No nie, powszechnie przyjmuje się, że kluczowymi oznakami ludzkiego życia są właśnie fale mózgowe. Tak się określa zgon, na tym opiera się transplantologia. Co do świadomości - zgoda na zakończenie ludzkiego życia w oparciu o to kryterium to absurd. Pomijając ludzi w śpiączce i małe dzieci, to (żart) wyeliminowałbyś sporą część społeczeństwa.

@to_po_prostu_ja: Przyjmuje się, ale wśród lekarzy ratujacych życie. Po prostu tak najatwiej stwierdzić śmierć pnia mózgu. Jednak nie ma
jak się nie ma wpływu jak są odpowiednie badania genetycznego dopasowania które z duża dozą pewności okreslą czy dziecko będzie wolne od wad czy nie?


@wiem_wszystko: Takimi badaniami wyeliminujesz tylko niektóre choroby. Taki zespół Downa- a wiec zdecydowana większość ciąż, gdzie zarodek/płód jest wadliwy genetycznie, już nie. Z resztą nie każdy się bada
@szybki_zuk: nie mowie ze kazda kobieta chcaca dokonac aborcji to lafirynda
Ale kazda z nich jest w moim odczuciu idiotka o ile dziecko nie powstalo w wyniku gwaltu tylko stosunku za jej zgoda. I powiedzmy niech ma 18 lat i IQ powyzej uznania uposledzenia.
I prosze nie mow mi ze przykladowo nastoletnia kobieta siedzaca pol dnia na insta tuiterze i frjsie wtrakcie swojego zycia nie jest w stanie chociaz raz wklepac
nie mowie ze kazda kobieta chcaca dokonac aborcji to lafirynda


@orzeszkowakrolowa: To po co piszesz takie głupoty.

Ale kazda z nich jest w moim odczuciu idiotka o ile dziecko nie powstalo w wyniku gwaltu tylko stosunku za jej zgoda. I powiedzmy niech ma 18 lat i IQ powyzej uznania uposledzenia.


@orzeszkowakrolowa: Powtórzę po raz kolejny 1) piszesz brednie, bo ani antykoncepcja nie daje 100% pewności, ani nie jest społeczeństwo (jesteś
@biliard: odniosłem się do Twojej propozycji przyjęcia świadomości, jako kryterium definiowania ludzkiego życia. Pojęcie świadomości nie jest związane z detekcją fal mózgowych. Osoba nieprzytomna jest pozbawiona świadomości, ale nie jest martwa - to chyba najprostszy przykład. Nie wiem, po co miałbym dokształcać się z wiedzy dotyczącej osób w śpiączce - nie neguję, że część z nich jest świadoma, mam nadzieję, że przyjmujesz, że również najprawdopodobniej część z tych osób nie jest
@szybki_zuk: tak mozna uzyskac prawie stoprocentowa antykoncepcje.
Argument zerowy kobieta moze zajsc w ciaze jedynie wtrakcie zdaje sie 4 procent czasu swojego zycia kiedy musi odbyc niezabespieczony stosunek zeby zajsc w ciaze. To dosc malo. Aby niezajsc w ciaze:
1. Prezerwatywa. 2 wkladka wewnatrzmaciczna z miedzia bez hromonow. 3 plastry wkladka podskorna albo tabletki hormonalne.
Jesli kobieta zastosuje takie combo ma
99, 99999999% na to ze nie zajdzie w ciaze.
(Po
tak mozna uzyskac prawie stoprocentowa antykoncepcje.


@orzeszkowakrolowa: No właśnie. Prawie. I to dopiero po wyedukowaniu. Z resztą to twoje "prawie" jest mocno naciągane. Nie każdy może stosować hormonalną.

Argument zerowy kobieta moze zajsc w ciaze jedynie wtrakcie zdaje sie 4 procent czasu swojego zycia kiedy musi odbyc niezabespieczony stosunek zeby zajsc w ciaze. To dosc malo.


@orzeszkowakrolowa: jak ktoś uprawia seks raz w miesiącu, to rzeczywiście, mała szansa, że zajdzie
@szybki_zuk: wiesz. Jestes debilem. Sorry. Nie pisz juz bo rece opadaja.
Ja ci tu pisze co dokladnie kobieta moze zrobic zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo zajscia w ciaze do mniejszego niz wygrajnie szostki w totka i to niskim kosztem i nizszym i bezpieczniejszym i bardziej etycznym niz aborcja... a ty mnie pytasz czemu ma to robic. No wlasnie temu zeby nie zajsc w ciaze. K..wa kto was rodzi. Jakie kobiety i chce podrozowac
wiesz. Jestes debilem.


@orzeszkowakrolowa: Znowu ad personam, bo zabrakło rozumku xD Niestety, to ty jesteś niewyedukowana, na tyle, że nie jesteś w stanie prowadzić dyskusji i wyciągać wniosków z moich rzeczowych argumentów.

Sorry. Nie pisz juz bo rece opadaja.


@orzeszkowakrolowa: xDDDDDDDDDDDD Mnie jest smutno, że takie osoby jak ty mają prawa wyborcze. I, że zmarnowano pieniądze z podatków na twoją edukację.

Ja ci tu pisze co dokladnie kobieta moze zrobic
@to_po_prostu_ja: Przecież nigdzie nie twierdzę, że nawet po śmierci mózgowej człowiek (czy jakby tę pozostałość nie nazwać) jest martwy. Tylko że życie takie, niczym roślina, warte jest bodaj tyle, co jego organy (dość dosłownie)...
I jeszcze raz powtórzę: nie godze się na definiowanie życia przez jego pomniejsze oznaki. Życie jest procesem złożonym bardziej niźli te zjawiska, które wspominasz i które przyporządkowano istom żywym ze względu na łatwość weryfikacji, oraz zwyczajną materialną
@biliard: myślę, że zanadto odbiegamy od tematu. Nie zgadzam się z Twoją początkową tezą, że aborcja jest OK, ponieważ płód nie ma świadomości. W mojej ocenie nie sposób ustalić, kiedy pojawia się świadomość.
Ponadto nie jest to właściwe kryterium do decydowania o dopuszczalności aborcji.
@szybki_zuk XDD no tak, teraz schodzimy na jakieś skrajne przypadki, na cos co od początku idzie nie tak jak powinno. Sytuacje w których aborcja jest uzasadniona, bo istnieje zagrożenie dla matki. Zresztą gdzie dla Ciebie leży ta magiczna granica człowieczeństwa