Wpis z mikrobloga

Jaką polecalibyście pracę (gdzie można najwięcej odłożyć euro) w Niemczech/Holandii/Belgii? Jakaś taka wyjazdowa praca na 2-3 miesiące z dobrą znajomością niemieckiego i angielskiego. Najpewniej przez agencję bo od razu dają zakwaterowanie itd. Coś polecacie albo odradzacie?
#emigracja #niemcy #holandia #pracbaza
  • 16
@kiszczak: No właśnie nie, mówię żeby po ludzku jakoś odłożyć ale bez przesady. No i tylko te trzy kraje raczej interesują. Wyspy brytyjskie czy Skandynawia itd odpada.
@m-one: ale chce Ci się przez agencje z Polakami robakami? Jak znasz język i masz trochę grosza to ja bym próbował przyjechać i szukać czegoś na miejscu. Przynajmniej coś będziesz z tego miał oprócz kasy
@TheresNoGodButMe: Nom dlatego wolałbym pracę z obowiązkowym językiem niemieckim/angielskim (wtedy mniejszy procent trafienia robaków). A żeby tak o pojechać to raczej cięzko, pracy bez meldunku nie dostaniesz, mieszkania bez pracy itd. Wolałbym na początek przetestować i przez agencję.
@m-one: ale nadal zakwaterowanie dostaniesz w jakimś kontenerowcu z pewnie Polakami.

Nie wiem jak z formalnościami w tych krajach-ja prace w UK ogarniałem bez meldunku-tylko numer ubezpieczenia trzeba było zrobić, ale nie pamietam czy pracodawca czekał czy to tak szybko robili.

Mieszkanie teraz bez łaski na airbnb ogarniesz. Jak nie to są hostele ~20€ na dobę i jest się z kim napić.

Chyba że jakieś farmy czy coś-np w Niemczech na