Wpis z mikrobloga

Mirasy jakies 3/4 miesiace temu ze względu ,na zły stan dachu w mojej kamienicy, zdecydowałem sie ,na ubezpieczenie mieszkania. Sprawa niby prosta poszukalem ofert i najtaniej wyszlo w #axadirect po rozmowie i dopytaniu o szczegóły czy moje ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty naprawy w przypadku zalania sciany bądź sufitu zhodzilem sie na podpisanie unowy.
Rozmowa z konsultantem odbyla sie przrz telefon ,a umowe zawarłem mailowo. W ubiegłym tygodniu zalało mi mieszkanie i uszkodzony został mój sufit podwieszany w kuchni. Szybki telefon do ubezpieczyciela i na drugi dzień pojawil sie rzeczoznawca . Fachowa obsluga szybko sprawnie porobił zdjecia zalanego sufitu dowidzenia, dowidzenia. Dzisiaj doznałem szoku po otrzymaniu odmowy wypłaty ubezpieczenia ze względu ,na to iż moje ubezpieczenie nie obejmuje ruchomosci stałych takich jak sufit i sciany , a obejmuje tylko jakies sprzęty rlektroniczne itd
Konsuktant w momencie zawierania ubezpieczenia zapewnial mnie ze w orzypadku zalania sufitu szkody zostaną pokryte. Dziś jak sie okazalo w umowie jest zapis ktory mówi inaczej. Co robić? Da sie jakoś złożyć reklamację od zapisu umowy ? Bądź rościć odszkodowania za to ze konsultant wprowadzil mnie w błąd?
#pomocy #ubezpieczenia #prawo #prawokonsumenckie #axa
  • 23
  • Odpowiedz
@Tomasztom: proponuje konsultacje z prawnikiem. Dasz do 200zl i wszystko wiesz. W interesie ubezpieczalni jest nie wypłacić ci ubezpieczenia i mają znowoz swoich prawników by Ci to utrudnić
  • Odpowiedz
@Tomasztom: czytac umowy, a przed ich podpisaniem najlepiej mailowo wysylac do ludzi, ktorzy sie na tym znaja, jestes lemingiem, teraz tylko prawnik, ktory jezeli wszystko bylo zalatwiane telefonicznie bedzie skladal sprawe do sadu, w ktorym beda wyciagac nagrania z rozmow (o ile dziwnym trafem nie z zagina) XD
  • Odpowiedz
@cecyl: dziękuję za rade. Poszukam jakiegoś darmowego prawnika który oceni czy wgl mam jakieś szanse coś ugrać. Liczylem ze trafi sie jakis mirek ekspert ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tomasztom: tak jak napisalem, ja wszystkie umowy oddaje do znajomego, ktory sie na tym zna, nic nie podpisuje dopoki on nie wyda pozytywnej opinni, polecam znalezc jakiegos prawnika etc, zaplacisz 50 plnow za sprawdzenie dokumentu, a spac bedziesz spokojnie
  • Odpowiedz
ale nie doczytałem kruczku w którym jest dopiska ze nie obejmuje ruchomości stałych...


@Tomasztom: no ale dlatego wlasnie mogles to ubezpieczyc. Bo miales uszkodzony dach wiec jasnym jest ze nie beda ci placic w razie gdy go nie naprawisz i zaleje ci mieszkania. Ubezpieczasz sie od zdarzen LOSOWYCH a nie od tego ze ci sie nie chce naprawiac dachu.
  • Odpowiedz
@karer: widze brak pojęcia z twojej strony... Naprawa uszkodzonego dachu należy do obowiązków administratora budynków ,a nie do mieszkających w nich ludzi. Odpiwiedzialnym za powstałe szkody jest zarządce kamienicy ,a ubezpieczenia mieszkania to forma parasolu ochronnego gdyż koszty naprawy szkód ponosi sprawca, a nie ubrzpueczalnia. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Tomasztom: Tam nie było żadnego kruczka prawnego. Po prostu ubezpieczyłeś tylko ruchomości a Tobie zależało na stałych elementach wykończeniowych. Masz nauczkę na przyszłość aby pójść do agenta a nie kupować przez telefon u stażystów czy studentów.
Tak w ogóle to u agentów ubezpieczenia mieszkań wychodzą zdecydowanie taniej niż w directach już nie wspominając o różnicy w zakresach odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
widze brak pojęcia z twojej strony...


@Tomasztom: w jaki sposob to co napisales koliduje z tym co ja napisalem? Ubezpieczyciel nie moze odpowiadac za ryzyko zalania z powodu dachu ktory byl uszkodzony w momencie ubezpieczania. NIE MOZE I JUZ.
  • Odpowiedz
@karer: no kolego chyba widzisz jasno co napisałem? Zły stan nie swiadczy o tym że dach jest nie sprawny. Swiadczy to o tym ze zaniedlugo bedzie potrzebny remont..
  • Odpowiedz
Zły stan nie swiadczy o tym że dach jest nie sprawny. Swiadczy to o tym ze zaniedlugo bedzie potrzebny remont..


@Tomasztom: zly stan swiadczy o tym ze cos jest niesprawne. Pamietaj ze zgodnie z wszystkimi normami budowlanymi remonty robi sie albo jesli cos sie popsuje losowo, albo jesli stan swiadczy o tym ze niedlugo bedzie zly stan. Jesli cos jest w zlym stanie to remont juz jest potrzebny.

I nie czepiaj
  • Odpowiedz