Wpis z mikrobloga

@kasztan_: A to akurat nic nadzwyczajnego, podkarpaccy kierowcy są tragiczni. Aż mi czasem wstyd, że tu mieszkam i blachy wskazują na Rzeszów. Gdyby ruch na A4 był taki, jak w okolicy Krakowa, to chyba zamiast Orlena trzeba by cmentarz postawić. Raz jak wracałem ze Śląska to gość widząc, że nie zjeżdżam mu z prawego pasa, żeby się włączył do ruchu (bo po prostu nie miałem miejsca, lewym już coś mnie wyprzedzało),
  • Odpowiedz
@sTreeTu tak, ale czasami trochę za późno i trzeba dać po heblach. A tak to długimi wybudzam z letargu tego na lewym. Mrugam tylko wtedy kiedy ewidentnie mu się przysnelo, czyli jedzie lewym kiedy prawy pusty. Tak, lecze kompleksy w tej mojej biednej insigni ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
z 200km/h do 0 mam krótszą drogę hamowania niż passat


@cup12552: jeżeli nie jeździsz bolidem formuły 1 to nie masz szans na lepszą drogę hamowania 200 do 0 niż Passat na 140 do 0. A jak twierdzisz inaczej to pochwal się jakie to auto, policzymy
  • Odpowiedz
@rivers666:

No zwalnianie dodatkowo - bardzo mądre i bezpieczne wy ameby drogowe


taa, ale jak ktoś siedzi Ci na dupie, mruga jak #!$%@? to jest oazą bezpieczeństwa xD
  • Odpowiedz
@sTreeTu: Na takich wirtuozów siedzenia na zdrzaku mam specjalny "ficzer" w moim aucie
Przyciskając pedał hamulca dosłownie 0.5-1cm auto nie hamuje, ale już zapalają się światła stopu
Polecam wszystkim wyczuć sobie ten moment :)
  • Odpowiedz
@cup12552: a zresztą droga hamowania to nie wszystko, dodam bo wielu ludzi o tym zapomina.

Nawet jeżeli będziesz jechał bolidem F1 i faktycznie twoja droga hamowania 200->0 będzie lepsza niż 140->0 w Passacie to nie zmienia to faktu że jeżeli wyskoczy ci przed maskę przeszkoda w odległości kilkunastu do kilkudziesięciu metrów (zwierzę, samochód obok zajedzie drogę, komuś spadnie ładunek z dachu, itp.) to Ty uderzysz w tą przeszkodę z prędkością 200kph
  • Odpowiedz
@sTreeTu: A właśnie całą trasę z Łodzi do Poznania A2 myślałem żeby napisać podobny post na mirko. Najwyższy z limitów na autostradach, ale zawsze mało królom szos, wiecej uwagi trzeba poświęcać na sprawdzanie lusterek niż na to co mam przed autem. Gardzę drogową agresją
  • Odpowiedz