Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie jedna rzecz.

Mam sporo znajomych pracujących za granicą / jako kierowcy ciężarówek.
Większość z nich zarabia lepiej niż ja, mimo iż skończyłem studia i sobie pracuję u w miarę renomowanego pracodawcy.
Ale wcale mnie to nie boli, więc proszę sobie darować "żal Ci dupę ściska", "jak chcesz to zmień pracę". Nie przeszkadza mi że somsiad ma lepiej ja :) . Po prostu nie bawiłoby mnie widzenie się ze znajomymi / rodziną i przedewszystkim moją dziewczyną raz na miesiąc - dwa i nie wyobrażam sobie siebie na 20 lat w takiej pracy. To nie dla mnie, lubię swoje życie.
No ale ja nie o tym.
Co robi 80% znajomych z zarobionym hajsem (pozostałe 20% wpadła i musi utrzymywać rodziny)?
Kupują sportowe fury za 40k xD Nie że jakiś wkład własny na mieszkanie, bo przecież z mamą się spoko mieszka, nie żaden kapitał żeby no nie wiem, założyć własny warzywniak (czy #!$%@? wie co). Z jednej strony wiadomo, jak nie teraz to kiedy... Ale mnóstwo dalszych czy bliższych znajomych z okolicznych tak inwestuje kasę, a ja tego nie mogę pojąć po prostu.

#przemysleniazdupy #praca #samochody (?) #emigracja
Crock92 - Zastanawia mnie jedna rzecz.

Mam sporo znajomych pracujących za granicą ...

źródło: comment_HRgEF2RjGuU11chDYLd1UBMbWeAfe5qh.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smieszek_Poza_Kontrolo: ooo i zaczelo sie hurr durr co cie boli xD. Normalna dyskusja i szydera z dzbanow
@JK91: jedzenie w restuaracji to bezsens jak zarabiasz minimalna, jasne kazdy ma wolna wole ale chyba kazdy ma prawo sie wypowiedziec i sie diziwc czyims zachowaniem. To po prostu jest tak typowe dla biedakow mentalnych ze az wzor matematyczny pewnie mozna stworzyc.
@penquin: Kierowcy ciezarowek i taksowkarze podobna grupa.
  • Odpowiedz
@nie_programista_20k: No to powiedz mi na co mają wydawać? Nie każdy musi mieć własny biznes w Polsce, może mają własne biznesy za granicą. Np. W Holandii możesz nawet pracować na szklarniach przy własnej działalności. ;)
Z własnym domem im się nie śpieszy, bo może są jeszcze za młodzi, ewentualnie nie potrzebują kupować chaty bo wiedzą że będą raz tu, raz tam.
To w co mają inwestować? Bitcoiny?
  • Odpowiedz